Václav Prospal je v New Yorku Rangers nadmíru spokojený

Česká hokejová kolonie v New Yorku Rangers nezaniká, spíše naopak. V prvním útoku Jezdců si totiž i v další sezóně zahraje Václav Prospal, který byl v té uplynulé druhým nejproduktivnějším Čechem v NHL, a vedení klubu si ho tak nemůže vynachválit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejový útočník Václav Prospal při rozhovoru s novináři | Foto: Miroslav Konvalina

Majitelé New Yorku Rangers jsou se službami Václava Prospala spokojeni, to samé ale platí také opačným směrem. Rodák z Českých Budějovic by zaměstnavatele za současných podmínek rozhodně neměnil. „Z toho klubu se neodchází – vynikající zázemí, obrovská tradice a skvělí hráči.“

Výbornými hokejisty Václav Prospal míní nejen své spoluhráče z první formace, tedy Američana Dublinského, ale hlavně Slováka Mariána Gáboríka.

Přehrát

00:00 / 00:00

Václav Prospal je v New Yorku Rangers nadmíru spokojený

„Marián Gáborík je světový hráč, jeden z nejlepších střelců v NHL i na světě. Samozřejmě kdybych mohl pokračovat s ním, tak to by bylo skvělé,“ přeje si Václav Prospal.

S New Yorkem Rangers hned po otevření trhu s volnými hráči o rok prodloužil smlouvu - a spolu s výkonnostními bonusy si může přijít až na 2 celá 1 milionu amerických dolarů. Ale to by musel se spoluhráči dosáhnout minimálně základních klubových cílů. „Minimálně play-off!“

Prospal tak potvrzuje, že je to ve všech hokejových soutěžích stejné. Ne všichni hráči ovšem chtějí v individuálních statistikách dosáhnout alespoň na šedesát kanadských bodů za ročník.

,,Dneska už člověk ten věk nezastaví, jsem starší hráč. Samozřejmě kdybych byl takto produktivní, to by bylo něco skvělého! Natrénováno mám," prohlásil hráč newyorských Jezdců.

Stále je tu ale otázka zdraví, kterou ani pětatřicetiletý útočník nemůže vynechat. Už od konce roku má totiž problémy s kolenem, kvůli kterému odřekl i start na mistrovství světa v Německu. Ne že by tak klubové a osobní cíle v mžiku zametl pod stůl, na jednom přání ovšem přeci jen vyplnění těch ostatních stojí.

,,Hlavně bez zranění, protože jsem si zranil koleno a to pořád není stoprocentní. Od toho se všechno bude odvíjet. Věřím, že až se vrátím do Ameriky, tak mi to tam dají nějak do pořádku a bude to lepší," doufá před nadcházející sezónou NHL Václav Prospal.

Martin Charvát, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme