Vancouver postoupil v bojích o Stanley Cup do semifinále

Hokejisté Vancouveru si po 17 letech znovu zahrají v NHL finále Západní konference. V šestém utkání 2. kola play-off vyhráli v Nashvillu 2:1 a v sérii zvítězili 4:2.

Hokejisté Vancouveru slaví postup do semifinále play-off NHL

Hokejisté Vancouveru slaví postup do semifinále play-off NHL | Zdroj: Reuters

Vancouver rozhodl o výhře už v první třetině. V osmé minutě Kesler využil zaváhání nashvillského obránce Sutera, kterému vystihl rozehrávku před vlastní brankou a zpětnou přihrávkou našel Raymonda. Ten se octl sám před gólmanem Rinnem a po kličce do bekhendu poslal Canucks do vedení.

O dvě minuty později už byl rozdíl dvougólový. ‘Centr‘ Henrika Sedina před branku tečoval Kesler, puk se odrazil od gólmana Rinneho přímo k Danielu Sedinovi, který už střílel do prázdné branky.

Nashville snížil po čtyřech minutách prostřední části. Legwand nahodil puk zpoza branky do gólmana Luonga a ten si ho sám srazil do sítě. Gól ale musel potvrdit až videorozhodčí. Ve zbytku utkání si už vítězové základní části z Vancouveru výhru pohlídali a postoupili tak do semifinále.

2. kolo play off NHL - Západní konference:

Nashville - Vancouver 1:2 (0:2, 1:0, 0:0)
Branky: 24. Legwand - 8. Raymond, 10. D. Sedin. Střely na branku: 24:19. Diváci: 17.113. Konečný stav série: 2:4.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít