Vancouver přestřílel Žraloky a zvýšil své vedení v sérii na 2:0

Hokejisté Vancouveru rozdrtili v druhém utkání finále Západní konference NHL San Jose 7:3 a zvýšili své vedení v sérii na 2:0. Canucks rozhodli o svém triumfu zejména v přesilových hrách, ve kterých vstřelili tři góly, z toho dvakrát se prosadil švédský útočník Daniel Sedin.

NHL

NHL | Foto: NHL.com

Utkání se zlomilo ve prospěch nejlepšího týmu základní části až v třetí třetině. Po dvaceti minutách byl stav nerozhodný 2:2, ve druhé padl jediný gól, když obránce Kevin Bieksa v 33. minutě dostal Vancouver do vedení 3:2.

V poslední dvacetiminutovce pak Canucks už dominovali a vyhráli závěrečnou třetinu 4:1.

Finále Západní konference NHL - 2. zápas

Vancouver - San Jose 7:3 (2:2, 1:0, 4:1)

Branky: 10. a 52. D. Sedin, 11. Torres, 33. Bieksa, 48. Higgins, 55. Rome, 57. Raymond - 3. Couture, 14. Marleau, 58. Eager.

Střely na branku: 38:31. Diváci: 18.860. Stav série: 2:0.

Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít