Vánoce stráví v čele extraligy Plzeň

Hokejisté Plzně porazili ve 34.kole O2 extraligy Zlín a ke Štědrovečerní tabuli usednou jako lídři tabulky.

Pöpperle na zlínksé útočníky vyzrál

Pöpperle na zlínksé útočníky vyzrál | Zdroj: ČTK

HC Plzeň 1929 - PSG Zlín 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)

Souboj o vedení v tabulce příliš branek a po hříchu ani pohledných akcí nepřinesl. Až ve 42.minutě se pohlo skóre. To mezi kruhy stojící Adamský trefil z první Hvilovu přihrávku a Štůrala neměl nárok. Když se pak sedm minut před koncem trefil z těsné blízkosti Vostřák, bylo o osudu utkání rozhodnuto. Pojistku pak navíc přidal Bombersback.

Branky a nahrávky: 42. Adamský (Vampola, Hvila), 53. Vostřák (Vampola, Modrý), 59. Bomersback (Straka, O'Brien). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 7693.

00:00 / 00:00

Zápasy očima reportérů Radiožurnálu

HC Geus Okna Kladno - HC Eaton Pardubice 1:2
(1:1, 0:1, 0:0)

Hosté to s exportem bodů z Kladna mysleli vážně a vstup do utkání tomu přesně odpovídal. Už v první minutě se totiž prosadil Koukal. Domácí odpověděli přesilovkovou trefou Kaberleho, ale Perníkáři dokázali vrátit vedení na svou stranu po 25 minutách. Středočeši se sice snažili, ale příliš šancí si vytvořit nedokázali a když přeci jen, tak jim stál v cestě po návratu spolehlivě chytající Hašek.

Branky a nahrávky: 11. F. Kaberle (Eberle) - 1. Koukal (Nakládal, Kolář I), 25. Špirko (Kočí, P. Sýkora). Rozhodčí: Homola, Hribik - Prchal, Kis. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 2467.

HC Benzina Litvínov - BK Mladá Boleslav 3:2
(0:0, 3:0, 0:2)

Když ve 40.minutě zvyšoval domácí Švarný už na 3:0, vypadalo to, že závěrečná třetina se bude hrát jen z povinnosti. Jenže Mladoboleslavští si chtěli zasloužit Štědrovečerní večeři a po brankách Sýkory a Dubna sahali minimálně po vyrovnání. To se jim už ale přes veškerou snahu nepodařilo a tak se dvě třetiny lepší domácí radovali z vítězství.

Branky a nahrávky: 28. J. Černý (Stříteský), 39. Jánský (Punčochář, Reichel), 40. Švarný - 42. T. Sýkora (Šterbák), 53. Duben (Boháč). Rozhodčí: Minář, Šír - Blümel, Barvíř. Vyloučení: 4:5, navíc Žabka a Boháč (oba M. Boleslav) oba 10 min. Bez využití. Diváci: 4749.

HC Kometa Brno - HC Slavia Praha 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)

Zaplněný brněnský stadion neutichl ani ve třetí minutě, kdy poslal Slavii do vedení Beránek. Naopak jako by to hráče Komety povzbudilo a k obratu zavelel borec nezkušenější - Jiří Dopita. Po té co dal vedoucí branku domácích Mojžíš, diváci dál své borce hnali na zteč. Komata si vytvořila místy až drtivou převahu, ale její další pokusy ztroskotali na Hniličkovi. Slavia se do tlaku dostala až v samotném závěru, ale obrana domácích v čele s výborným Hovim v brance už vítězství udržela.

Branky a nahrávky: 11. Dopita (R. Dlouhý, Varaďa), 16. Mojžíš (Brabenec) - 3. Beránek (Žižka, Sloboda). Rozhodčí: Hradil, Polák - Bryška, Chytil. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)

Pouze jedenadvacet vteřin dělilo od sebe první branku domácích a hostí. V čase 28:01 se prosadil nejprve Gulaši a když na časomíře svítilo 28:22 bylo vyrovnáno. Hosté v utkání opět ukázali, že se jim na hříštích soupeře daří letos herně lépe než na domácím kluzišti. Gólově to potvrdil ve třetí třetině Jakub Čutta po spolupráci druhého útoku.

Branky a nahrávky:
29. Gulaši (Ton, Langhammer) - 29. Zjuzin (Dej), 50. Čutta (Melenovský, Pletka). Rozhodčí: Mikula, Souček - Pavlovič, Rozlílek. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 5971.

Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít