Vary a Litvínov ještě drží šanci na play off

Hokejisté Karlových Varů bodovali v desátém zápase Tipsport extraligy za sebou. V 50. kole porazili České Budějovice 3:1 a na desátý Třinec ztrácejí už jen tři body. Stejně bodů jako Energie má také Litvínov, který vyhrál v Liberci 5:4 po samostatných nájezdech. Stejným výsledek zvítězila také pražská Slávia v Pardubicích. Sparta porazila Mladou Boleslav 4:2 a je blízko vítězství v základní části soutěže. Před druhou Plzní, která prohrála s Kladnem 0:4, vede už o osm bodů. Ve zbývajícím duelu zdolaly Vítkovice Zlín 1:0 po samostatných nájezdech.

Fanoušci HC Sparta Praha

Fanoušci HC Sparta Praha | Foto: HC Sparta Praha

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)

Zejména mladoboleslavský brankář byl pro Spartu nejužitečnějším hráčem hostů, když jí pomohl k dvěma brankám. Jen pár sekund ve druhé části se mohli hosté radovat z vyrovnání, ve třetí třetině už takovou šanci neměli.

Branky a nahrávky: 2. Bližňák (Pacovský, Jan Hanzlík), 17. Pacovský (Bližňák, I. Rachůnek), 33. Tenkrát (Bližňák, Ton), 43. I. Rachůnek (Broš) - 18. Žabka (Mikulík, D. Výborný), 33. Goertzen (Vrbata). Rozhodčí: Hradil, Kalivoda - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 6:9, navíc Podkonický (Mladá Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 4848.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 1:0 po sam. nájezdech

Při samostatných nájezdech se oba týmy předváděly v kreativitě zakončení, které ale v základní hrací době nedokázaly prokázat. Posledním šťastným exekutorem byl Šedivý.

Rozhodující nájezd: Šedivý. Rozhodčí: Hribík, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 5:8, navíc Köhler (Zlín) 10 minut. Bez využití. Diváci: 6885.

Bílí Tygři Liberec - HC Verva Litvínov 4:5 po sam. náj. (2:3, 1:1, 1:0 - 0:0)

Litvínov na svého soupeře rychle nastoupil, když se během pěti minut v první části dostal do vedení. Liberec ale srovnal, pak podruhé a v prodloužení byl velkým favoritem. Po základní hrací době totiž vyhrál drtivou většinu duelů, tentokrát však nestačil na Litvínov kvůli nájezdu Lukeše.

Branky a nahrávky: 2. Roth (Urban, Bulíř), 20. Kudrna (Roth), 32. Vantuch (Holub), 51. Vak - 9. Stříteský (Kubát, Jenáček), 11. V. Hübl (Stříteský), 14. Černý (Kubát, V. Hübl), 36. Frolík, rozhodující nájezd F. Lukeš. Rozhodčí: A. Jeřábek, Souček - Horinek, Rozlílek. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 5997.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Slavia Praha 4:5 po sam. náj. (1:1, 1:1, 2:2 - 0:0)

Pardubičtí s jistotou účasti v play off měli proti Slavii povinnost jen nezklamat vlastní fanoušky, což se jí povedlo minimálně v tom, že jim nabídla osm gólů. Hosté si naopak pomohli v boji o vyhnout se baráži, když chvíli před koncem vyrovnali a v nájezdech byl Vondrka tím posledním, kdo se prosadil.

Branky a nahrávky: 4. Kolář I (Borer), 23. Markovič, 43. Buchtele (Kousal), 55. Buchtele (Kousal, Radil) - 3. Kadlec (Pospíšil, Valach), 40. Tomica (Dresler), 43. Tomica (Vondrka), 58. Dušek (Vondrka, Krenželok), rozhodující nájezd Vondrka. Rozhodčí: Homola, R. Polák - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:5, navíc Pospíšil (Slavia) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 9458.

HC Energie Karlovy Vary - HC Mountfield České Budějovice 3:1 (1:1, 1:0, 1:0)

Karlovarší jsou v posledních týdnech suverénně nejlepším týmem extraligy, šesté vítězství v řadě vybojovali opět proti jednomu z nejlepších celků soutěže. Tentokrát měl v KV Aréně přesnou mušku Zaťovič, hostující Květoň jen jednou vyrovnal.

Branky a nahrávky: 2. Zaťovič (Kumstát, Pech), 27. Zaťovič (Gawryletz, Kumstát), 43. T. Sýkora (Skladaný, Dej) - 10. L. Květoň (Gulaš, Vydarený). Rozhodčí: Fraňo, Hodek - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:1. Diváci: 3670.

HC Plzeň 1929 - Rytíři Kladno 0:4 (0:0, 0:3, 0:1)

Domácí Plzeň nezvládla důraznou hru Kladna v útočném pásmu, kde byli hosté ve druhé třetině i efektivní. Zato nejlépe střílející tým soutěže nedal ani gól a v závěru také neunesl prohru a dohrával ve třech.

Branky a nahrávky: 23. M. Látal (Lukáč), 27. Hovorka, 32. Patera (Kalla), 48. Knotek (Valský). Rozhodčí: Minář, Šír - Bádal, Kostka. Vyloučení: 10:4, navíc Modrý (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 5176.

sportovní reportéři Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít