Vary otočily na Slavii a v tabulce o udržení jí odskočily, Litvínov uspěl v Jihlavě

V barážové tabulce se po 8. kole bojů o hokejovou extraligu pořadí nezměnilo. Karlovy Vary však mají díky vítězství na ledě Slavie v poměru 3:1 na Pražany čtyřbodový náskok. Litvínov po výhře 2:1 v Jihlavě tabulku nadále vede.

Hokejisté pražské Slavie padli v baráži o extraligu už počtvrté v řadě

Hokejisté pražské Slavie padli v baráži o extraligu už počtvrté v řadě | Zdroj: ČTK

Hokejisté Litvínova a Slavie působili v posledních čtyřech zápasech jako magnety, které jsou k sobě otočené stejnými póly.

Zatímco loňští vítězové extraligového play off čtyřikrát po sobě zvítězili, Pražané si v pátek připsali čtvrtou porážku.

V souboji s Karlovými Vary se sice necelých pět minut před první sirénou dostali po gólu Jaroslava Markoviče do vedení, ale Západočeši v závěrečné třetině trefami Rostislava Marosze, Jaroslava Kůse a Tomáše Rachůnka otočili na konečných 3:1.

V Jihlavě byla první perioda souboje tamní Dukly s Litvínovem bezbranková. Verva se prosadila až po přestávce, kdy Ondřej Jurčík po přetahované před bránou dostrkal kotouč do sítě.

Domácí sice v polovině druhé třetiny vyrovnali, ale nerozhodný stav udrželi jen necelé tři minuty. Vítěznou trefu Vervy vstřelil Filip Pavlík.

Litvínovští jsou po 8. kole baráže o extraligu v tabulce stále první s osmnácti body. Druhé Karlovy Vary mají bodů čtrnáct, Slavia o čtyři méně. Poslední je se ziskem šesti bodů Jihlava. Další zápasy jsou na programu v neděli.

8. kolo baráže o hokejovou extraligu:

HC Dukla Jihlava - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky a nahrávky: 31. Grebeňuk (Štebih, Důras) - 26. Jurčík (Sklenička, J. Doležal), 34. F. Pavlík (Sklenička, Válek). Rozhodčí: Hradil, Hrubý - Bláha, Zavřel. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváků: 2475.

HC Slavia Praha - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (1:0, 0:0, 0:3)
Branky a nahrávky: 16. Markovič (Vas) - 44. Marosz (T. Rachůnek), 45. Kůs, 60. T. Rachůnek (Marosz). Rozhodčí: Pešina, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:6, navíc Skuhravý (K. Vary) 10 minut. Využití: 1:0. Diváci: 3548.

Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít