Ve 31. kole extraligy se dařilo domácím, nevyhrály jen Liberec a Litvínov

Pět ze sedmi domácích celků se radovalo z výhry během 31. kola hokejové extraligy, které následovalo po reprezentační přestávce. V čele soutěže navýšil svůj náskok Třinec, který využil zaváhání Litvínova. Slavie prohrála i pod novým trenérem Gregorem.

Třinečtí hokejisté zachránili zápas v Liberci dvěma góly během posledních deseti minut | Zdroj: ČTK

Liberečtí Bílí Tygři přitom měli velkou část utkání s vedoucím Třincem skóre pod kontrolou a po dvou třetinách vedli 3:1. O náskok ale ve třetí části hry během dvou minut přišli díky úniku Martina Adamského a střele Jakuba Orsavy.

Za stavu 3:3 dospěl zápas do prodloužení a posléze do samostatných nájezdů, ve kterých dlouho kralovali oba brankáři, až v šesté sérii překonal Lašáka Jakub Orsava a rozhodl o druhém bodu pro Liberec.

Náskok Ocelářů v čele soutěže je už devítibodový, druhý Litvínov totiž nestačil na Kometu. Brněnský tým na severu Čech vyhrál díky brankám Ostřížka, Buriana a Hrušky 3:1. Jedinou branku domácích zaznamenal v přesilové hře Pavlík.

Hokejisty Hradce Králové potkala cestou na zápas v Karlových Varech nepříjemná komplikace, když vypověděl službu klubový autobus a několik posledních kilometrů museli Východočeši dojet MHD. V zápase šli na ledě Energie do vedení po gólu Pláňka, Bičánek a Hruška ale otočili na 2:1 pro Karlovy Vary.

Karlovarští hokejisté tak vyhráli čtvrtý z pěti domácích zápasů a drží se na pozicích zajišťující předkolo play-off, Hradec Králové naopak na venkovních stadionech nebodoval už od 14. října.

Královéhradeckým hokejistům se na venkovních stadionech od půlky října nedaří | Foto: ČTK

Trápení pražské Slavie nezastavil ani nový trenér Dušan Gregor. Sešívaní prohrávali v pražském derby na Spartě po sedmi minutách 0:2 po dvou gólech Vladimíra Emingera. Definitivní podobu dal výsledku ve 3. třetině Miroslav Forman. Sparta vyhrála 3:0 a Slavia prohrála podeváté v řadě.

V zápase Plzně s Mladou Boleslaví se projevila odlišná forma z posledních zápasů. Na úvodní branku domácího Lva ještě Bruslařský klub zareagoval trefou Mikulíka, ve druhé třetině ale získali domácím dvoubrankový náskok Kratěna s Bližňákem, v poslední desetiminutovce pak reprezentant Simon, Balej a Schleiss zvýšili na konečných 6:1.

Pro tým Škody jde o 9 výhru z posledních 10 utkání a Západočeši si upevnili páté místo v tabulce, Mladá Boleslav se naopak pořadím po sedmé prohře v řadě propadá.

Na výhru Plzně reagovali i tabulkoví rivalové Indiánů z Pardubic. K výhře nad Olomoucí Východočechy nasměrovali už v první třetině Zohorna s Čuttou, po 4 minutách druhé části sice snížil olomoucký obránce Vyrůbalík, pardubický brankostroj ale nezastavil a náskok domácích zvýšili Čáslava se Sýkorou už na 5:1 po dvou třetinách.

Závěrečná dvacetiminutovka přinesla po jedné brance na obou stranách. Domácí Václav Benák a hostující Marek Laš uzavřeli skóre na 6:2 pro Pardubice.

Zlínští hokejisté se před reprezentační přestávkou zvedli z krize, na Štěpána jim ale nevyšel zápas ve Vítkovících. Po Zíbově gólu z přesilovky sice už po 80 sekundách vedli, Svačina, Vanda a Sztrurc ale otočili zápas na 3:1 pro Vítkovice.

Tabulkový posun ostravského týmu před Zlín potvrdil gólem do prázdné branky svým druhým zásahem Sztrurc.

31. kolo hokejové extraligy:
HC Energie Karlovy Vary - Mountfield Hradec Králové 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 36. Bičánek (D. Hruška, Duda), 38. D. Hruška (Balán, Harant) - 28. Pláněk (Šimánek). Rozhodčí: Pešina, R. Svoboda - Gerát, Hynek. Vyloučení: 10:7, navíc Vašíček (Hradec Králové) 10 min. a do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 4129.

HC Škoda Plzeň - BK Mladá Boleslav 6:1 (1:1, 2:0, 3:0)
Branky a nahrávky: 5. Lev (J. Sýkora), 25. Kratěna (Jeřábek), 33. Bližňák (Kratěna, Mozík), 53. Simon (Jeřábek), 55. Balej (Lev), 60. Schleiss (Johnson, Jeřábek) - 13. Mikulík. Rozhodčí: Homola, T. Horák - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 11:15, navíc Hollweg (Plzeň) 5 min. a do konce utkání. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6301.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 15. Svačina (Zíb, Malec), 34. Vandas (M. Hlinka), 42. Szturc (Roman), 60. Szturc (Vandas) - 2. Marušák (Urbanec). Rozhodčí: Hradil, Šír - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 8281.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Olomouc 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 13. T. Zohorna (Gregorc, Půhoný), 17. Čutta (Radil, Tybor), 28. Čáslava (Marcinko, Starý), 29. P. Sýkora (Cetkovský, Čutta), 40. P. Sýkora (Cetkovský, Gregorc), 56. Benák (P. Sýkora) - 25. Vyrůbalík (Marosz), 49. Laš (Staněk, Zuzin). Rozhodčí: Hejduk, Šindler - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:2. Bez využití. Diváci: 9274.

HC Verva Litvínov - HC Kometa Brno 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 23. Pavlík (Petružálek, R. Hanzl) - 7. Ostřížek (L. Čermák, J. Hruška), 25. Burian (Vondráček, Koreis), 57. J. Hruška (Ton, Hanzlík). Rozhodčí: Hodek, Smitka - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 6011 (vyprodáno).

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 3:4 po sam. nájezdech (2:0, 1:1, 0:2 - 0:0)
Branky a nahrávky: 13. Filippi (Radivojevič, Lašák), 16. Krenželok (Bulík, Bartek), 36. Filippi (Vampola) - 29. Hrňa (Kreps), 52. Adamský (Polanský), 54. Orsava (Kreps, Hrňa), rozhodující sam. nájezd Orsava. Rozhodčí: Hribik, Polák - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 6:7, navíc Vampola (Liberec) 10 min. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5964.

HC Sparta Praha - HC Slavia Praha 3:0 (2:0, 0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Eminger (J. Hlinka, Polášek), 7. Eminger (Buchtele, J. Hlinka), 48. Forman (Cingel). Rozhodčí: Fraňo, Souček - Frodl, Charvát. Vyloučení: 2:9. Využití: 2:0. Diváci: 10.509.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít