Ve 37. kole hokejové O2 extraligy Pardubice deklasovaly Vítkovice 10:3

Pardubice si po drtivém vítězství posunuly na druhé místo v tabulce. Hokejisté Slavie Praha po šesté za sebou prohráli. Ve 37.kole O2 exttraligy tentokrát nestačili na Liberec a podlehli 2:4. V dalších zápasech vyhrála Sparta nad kladnem 3:1, Třinec nad Litvínovem 4:3 po samostatných nájezdech, stejně jako Zlín nad Českými Budějovicemi. Kometa Brno nedovolila Mladé Boleslavi obrat v utkání, když vyhrála v samostatných nájezdech také 4:3.

Dominik hašek

Dominik hašek | Zdroj: ČTK

HC Eaton Pardubice - HC Vítkovice Steel 10:3 (3:1, 5:1, 2:1)

Duel o druhé místo v tabulce skončil jednoznačným vítězstvím domácích, kteří zápas ovládli od samého počátku a své akce dokázali zakončovat pohlednými góly. Eaton vedl ve dvacáté druhé minutě již 5:1 a do konce druhé třetiny stihl soupeři nasáze osm branek. Hosté v utkání zcela propadli a zejména průchodnost jejich obrany byla až trestuhodná. Vděčné tribuny se nakonec dočkaly i vytoužené desítky.

Branky a nahrávky: 3. Klejna (Rákos, Radil), 9. Zohorna (Koukal), 9. Radil (Rákos), 21. Špirko (P. Sýkora), 22. Cetkovský (P. Sýkora, Píša), 34. Starý (Pineault), 36. Starý (Koukal, Kolář I), 37. Pineault, 58. Rákos (Klejna, Radil), 59. Špirko (P. Sýkora) - 6. Stehlík (Kvapil), 25. Sičák (Štefanka), 43. Treille (Krenželok). Rozhodčí: Jebavý, Hodek - Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:5, navíc Treille (Vítkovice) 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 8154.
Sestavy: Pardubice: Hašek (41. M. Růžička) - Píša, Kočí, Nakládal, Havíř, Jillson, Kolář II, M. Drtina - P. Sýkora, Špirko, Pivko - Kolář I, Koukal, Starý - Pineault, Cetkovský, Zohorna - Klejna, Radil, Rákos. Trenéři: V. Sýkora a Votruba.
Vítkovice: Šindelář (9. Štěpánek) - Jurečka, Barinka, Trnka, Sičák, Kuboš, Stehlík - Klimek, Burger, Hubáček - Ujčík, R. Hruška, Kvapil - Treille, Štefanka, Krenželok - Szturc, Vrána, Svačina. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

HC Oceláři Třinec - HC Benzina Litvínov 4:3 po sam. nájezdech (2:1, 1:1, 0:1 - 0:0)

Utkání přineslo bojovný hokej se šťastným koncem pro domácí tým. Oceláři přitom nejprve prohospodařili dvougólový náskok a nezdolnému soupeři darovali i laciný vyrovnávací gól sedm minut před koncem. O dělbě bodů rozhodli až samostatné nájezdy a klíčová Polákova trefa.

Branky a nahrávky: 15. Polanský (Kohn, Zíb), 16. M. Růžička (Kohn, Hrabal), 30. Polanský (Kohn, Hrabal), rozhodující nájezd Polák - 20. V. Hübl (Gureň), 32. Lukeš (Švarný), 53. Lukeš (Reichel, Punčochář). Rozhodčí: Hribik, Svoboda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 7:9. Využití: 3:1. Diváci: 3053.
Třinec: Hamerlík - Zíb, Hrabal, Seman, Malec, Lojek, Platil, Výtisk, Andersons - Kohn, Polanský, M. Růžička - D. Květoň, Peterek, Martynek - Tomas, Polák, Bonk - Kanko, Hampl, Pospíšil. Trenéři: Marek a Kopřiva.
Litvínov:
J. Hübl (30. Franěk, na 3. a 4. nájezd J. Hübl) - K. Pilař, Kroupa, Skuhrovec, Švarný, Stříteský, Gureň, Kousalík, Punčochář - Jánský, Reichel, Lukeš - Kubinčák, V. Hübl, Jenáček - Černý, Vopat, Trávníček - Majdan, Heinisch, Bojer. Trenéři: Kučera a Šlégr.

00:00 / 00:00

Hokejová extraliga - 37. kolo

PSG Zlín - HC Mountfield České Budějovice 4:3 po sam. nájezdech (2:2, 1:1, 0:0 - 0:0)

Jihočechy dostal do vedení už po třech minutách Snopek, nicméně Berani zásluhou Balána a Vlacha skóre otočili. Jihočeši odpověděli stejnou mincí. Další obrat režírovali Ondřej Veselý a znovu Snopek. Ještě před druhou přestávkou ovšem srovnal domácí Balaštík. Rozhodnout o vítězi nakonec museli až samostatné nájezdy, které již jednoznačně patřili domácím Beranům.

Branky a nahrávky: 11. Balán (Lučka), 15. Roman Vlach (Sivák), 38. Balaštík (Nosek, Leška), rozhodující sam. nájezd Balán - 4. Snopek (Kotrla), 18. Veselý (Vak), 26. Snopek (Mikeska, L. Květoň). Rozhodčí: Mikula, Minář - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 5:9. Využití: 2:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 4580.
Zlín: Štůrala - Hamrlík, Linhart, Nosek, Lučka, Švrček, Galvas, Míka, Bořuta - Balaštík, Leška, Köhler - Důras, Balán, Rachůnek - Kubiš, Roman Vlach, Sivák - J. Ondráček, F. Čech, Záhorovský. Trenéři: Venera, Rostislav Vlach a Hrazdira. České
Budějovice:
Turek - Ptáček, Tůma, Snopek, Gřegořek, Melichar, Kotaška, na nájezdy navíc L. Poživil - M. Hudec, Vak, Veselý - L. Květoň, Mikeska, Gulaš - Melichárek, Šimánek, Sailer - Kotrla, Mertl, Hřebejk - Micka. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

HC Sparta Praha - HC Geus Okna Kladno 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)

Domácí otevřeli skóre v deváté minutě. Chvíli poté využili svoji první přesilovku a třebaže si potom nechtěně vyzkoušeli, jak složité je pro ně dávat góly, režii zápasu už nepustili z rukou. Kladenští se poprvé a naposled dostali ke slovu až v závěru a stále platí, že víc než jeden gól Spartě v této sezóně ještě nedali.

Branky a nahrávky: 9. Kratěna (Hromas), 16. Netík (Vykoukal, Gulaši), 49. Koreis (Broš, Netík) - 52. Eberle (Patera). Rozhodčí: Fraňo, R. Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 5282.
Sparta Praha: Přikryl - Vykoukal, Gulaši, Philipp, Jan Hanzlík, Černošek, Vydarený, Macholda - Netík, Broš, Koreis - Kratěna, D. Výborný, Hromas - Látal, Langhammer, Ručinský - Kafka, Hrdel, Podlešák. Trenéři: Volek a Holaň.
Kladno
: Kopřiva - V. Kameš, F. Kaberle, Trončinský, Šmach, Toman, J. Dlouhý, od 41. navíc D. Růžička - Bělohlav, Patera, Frolík - Bílek, Kalla, Šinágl - Eberle, Stieler, Kuchler. Trenér: P. Kasík.

HC Slavia Praha - Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)

Slávii se vůbec nepovedla první třetina, po které nevýrazní domácí prohrávali zaslouženě 0:2. Ve druhé části nastoupil na led jiný Růžičkův výběr. Druhou třetinu vyhráli domácí na střely 19:2 a na branky 1:0, jenže hosté mohli produktivitu vyučovat. Ve 42. minutě dali ze své teprve deváté střely mezi tři tyče třetí gól, který byl nakonec trefou vítěznou. Sedm vteřin před závěrečnou sirénou však potvrdil výhru Liberce Podkonický.

Branky a nahrávky: 33. Havel (Sklenář, Vondrka), 48. Holec (Vašíček, Sklenář) - 8. Špaček (Blatný), 16. Holub (Matějovský), 42. Matějovský (Podkonický, Bartovič), 60. Podkonický (Bartovič, Víšek). Rozhodčí: Turčan, Zubzanda - Rozlílek, Pavlovič. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 4489.
Slavia Praha: Slipčenko - Kadlec, Vašíček, J. Drtina, Žižka, Sloboda, Kolařík - T. Svoboda, Beránek, Vondrka - Kůrka, Holec, Tomica - Havel, V. Růžička ml., Doležal - P. Jelínek, Sklenář, M. Čermák - od 21. navíc Endál. Trenéři: V. Růžička a Čelanský.
Liberec:
Leinonen - Moravec, Čakajík, Rýgl, Jareš, Holub, Derner, Malkamäki - Bartovič, Podkonický, Matějovský - Blatný, Kašpařík, Víšek - Bárta, Urban, Jech - Ondřej, Kica, Špaček. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

BK Mladá Boleslav - HC Kometa Brno 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 2:2 - 0:0)

Domácí hokejisté vedli po dvaasedmdesáti sekundách 1:0. V další části ale hledali marně recept na překonání Hoviho. To hosté byli produktivnější. Dvakrát se prosadili v početní převaze a když se navíc prosadili i ve vlastním oslabení vedli ve třetí části hry už 3:1. Domácí ale dvoubrankové manko nezlomilo. Dokázali nejen snížit, ale deset sekund před třetí sirénou při power play vyrovnat. Utkání tak dospělo až k samostatným nájezdům, které rozhodl brněnský kapitán Brabenec.

Branky a nahrávky: 2. Macho (Jiruš, Fabuš), 54. Král (Fabuš, Macho), 60. Pabiška (Macho) - 10. Divíšek (Krstev, Erat), 43. Šindel (Krstev, R. Procházka), 54. J. Svoboda, rozhodující sam. nájezd Brabenec. Rozhodčí: Husička, Hradil - Bádal, Bláha. Vyloučení: 11:13. Využití: 2:2. V oslabení: 0:1. Diváci: 3990.
Sestavy: Mladá Boleslav: Valent - Žabka, J. Kasík, Frolo, Duben, Jiruš, Lehikoinen, Jindra - Pabiška, Král, Sup - Bahenský, T. Sýkora, Boháč - Fabuš, Kracík, Macho - Nouza, Vrbata, Handlovský. Trenéři: V. Čermák a Šejba.
Brno: Hovi - Houdek, Bičánek, Krstev, Ovčačík, Mojžíš, Richter, Vyrůbalík - Bourret, Dopita, R. Dlouhý - Erat, Divíšek, Vondráček - J. Svoboda, Huml, Brabenec - Šindel, R. Procházka, Polodna. Trenéři: Jeřábek, Lubina a Trličík.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Tibor Kubát, Pavel Petr, Robert Štach, Pavel Vácha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít