Ve finále hokejového MS ‚dvacítek‘ se utká Rusko a Švédsko

Hokejisté Ruska a Švédska se utkají o titul na mistrovství světa hráčů do 20 let. Švédové zdolali v semifinále Finsko 3:2 po samostatných nájezdech, Rusko nakonec vybojovalo vítězství 6:5 nad domácí Kanadou.

Ruský gólman Andrej Vasilevski kryje pokus Kanaďana Ryana Stromea v semifinále MS 'dvacítek' | Zdroj: Reuters

Švédsko předvedlo v severském derby s Finskem dokonalý obrat. Po dvou třetinách prohrávalo 0:2, ale díky špičkovému výkonu Maxe Friberga nakonec zvrátili vítězství na svou stranu.

Friberg přihrál na první branku Tre Kronor, v 59. minutě sám vyrovnal na 2:2 a následně proměnil i rozhodující samostatný nájezd. Švédsko čeká na titul od roku 1981.

Rusko mělo osud utkání ještě 12 minut před koncem ve svých rukou, když nad Kanaďany vedlo 6:1. Jenomže domácí tým předvedl drtivý finiš a sborná se nakonec musela o vítězství ještě strachovat.

Kanada dokázala čtyřmi góly během necelých pěti minut snížit na 5:6. Dvakrát pak navíc Rusku pomohla tyč, těsné vítězství už ale udrželo.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Calgary:

Semifinále:

Švédsko - Finsko 3:2 po sam. nájezdech (0:1, 0:1, 0:2 - 0:0)

Branky a nahrávky: 44. Karlsson (Larsson, Friberg), 59. Friberg (Sundström), rozhodující sam. nájezd Friberg - 19. Ruuttu (Aaltonen, Barkov), 36. Armia. Rozhodčí: Reiber (Švýc.), Zalaski - Carlson, Murchison (všichni Kan.). Vyloučení: 0:8. Využití: 1:0. Diváci: 15.690.

Kanada - Rusko 5:6 (0:2, 1:3, 4:1)

Branky a nahrávky: 23. Connolly (F. Hamilton, Huberdeau), 50. D. Hamilton (Scheifele, Strome), 50. Schwartz (Gallagher), 52. Gallagher (D. Hamilton), 55. Gormley (Gallagher) - 8. Kuzněcov (Jakupov), 14. Nestěrov (Želďakov), 25. Kuzněcov (Chochlačev, Jakupov), 29. Kuzněcov (Jakupov, Sergejev), 31. Chochlačev (Kuzněcov, Jakupov), 48. Kučerov (Grigorenko, Zemčenko). Rozhodčí: Croft (USA), Rönn (Fin.) - Schrader (Něm.), Woodworth (USA). Vyloučení: 5:8, navíc Jenner 5 min. a do konce utkání, Huberdeau (oba Kan.) 2x 10 min. Využití: 2:2. Diváci: 19.289.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít