Ve finále první hokejové ligy se potkali staří známí, Piráti a Lvi

Staří známí se opět potkali ve finále první hokejové ligy. O vstupenku do baráže o účast v příštím ročníku extraligy válčí severočeští rivalové z Ústí nad Labem a Chomutova. Po dvou úvodních zápasech je stav série zatím nerozhodný 1:1. První duel vyhráli ústečtí Lvi vysoko 7:3, ve druhém utkání se naopak radoval Piráti z Chomutova po vítězství v prodloužení 4:3.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Robin Kovář z Ústí (vpravo) se vzdaluje chomutovskému Janu Ruttovi. | Foto: David Kalvas

První dva zápasy, to nebyly žádné takticky svázané partie, ale ofenzivní smršť. Překvapilo to i samotné aktéry. Pozastavil se nad tím například útočník Richard Diviš, který ve druhém zápase zařídil gólem v prodloužení vítězství Pirátů.

„Strašně náročný fyzický hokej nahoru dolů, je vidět, že převládá ofenzivní složka. My i oni máme šikovné kluky do útoku a hrozně chceme dávat góly. Musíme si sednout a trochu to zavřít, protože ty šance, to je nápor na psychiku. Nemůžeme hrát na to, aby výsledek byl 10:10,“ upozorňuje Diviš.

Útočné výpady bavily zaplněné tribuny a podle ústeckého zadáka Lukáše Poživila se mají fanoušci na co těšit i v dalších zápasech.

Přehrát

00:00 / 00:00

Hokejisté Chomutova s Ústí nad Labem bojují ve finále první ligy o to, kdo se v baráži pokusí projít do extraligy

„Obě mužstva jsou ofenzivně laděná a bude to ofenzivní i tam. Tam je akorát rozdíl, že je užší hřiště, je to všude blíž. Bude víc střel,“ řekl Poživil.

Nejvytěžovanějšími muži jsou samozřejmě gólmani, Chomutov nasadil do prvního finále nákladnou posilu z Popradu Tomáše Dubu, ten ale ve svém prvním utkání v play-off inkasoval sedm branek, a tak ho nahradil méně zkušený Milan Řehoř.

Odvedl skvělý výkon, svému týmu vychytal první výhru a řekl si o to, aby ho trenéři nasadili i v dalších zápasech.

„Tohle já neřeším, jsme tým. Je to na trenérech. Já se cítím skvěle,“ uvedl Řehoř.

Po dvou finálových bitvách je stav vyrovnaný, což netěší ani ústecké Lvy. Podle jejich útočníka Zbyňka Hampla mají co zlepšovat.

„Dostali jsme dva góly v oslabení, toho se musíme vyvarovat. Oni to hrají dobře, naopak my se tam těžce v přesilovkách dostáváme,“ věří důrazný forvard.

Otevřená série

Ústí ztratilo domácí zápas, hokejisty Slovanu ale čtvrteční porážka nerozhodila. „Bude to vyrovnaná série, jedeme do Chomutova vyhrát. Myslím, že to možné je,“ řekl Hampl.

Finále není rozhodnuté ani podle chomutovského útočníka Richarda Diviše.

„Ne, vůbec. Otevřená série. Jsme rádi, že s Ústím můžeme hrát. Chovalo se jako favorit a myslím, že teď už není,“ prohlásil Diviš.

Finále první hokejové ligy se přesouvá do Chomutova. V neděli a v pondělí se tam hrají další dva zápasy.

David Kalvas, Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme