Ve finále Světového poháru se proti sobě utkají i staří známí ze švýcarské ligy

Už jen pár hodin zbývá do startu prvního finále Světového poháru v hokeji. V dresu Kanady a Výběru Evropy proti sobě nastoupí hodně klubových spoluhráčů z NHL, ale jen někdo může zavzpomínat na společné působení v Evropě, třeba ve švýcarské lize.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mark Streit z Týmu Evropy se snaží zastavit Johna Tavarese | Foto: Reuters

„Byl to skvělý zážitek hrát v Bernu během výluky. Ta liga mě překvapila, jakou má kvalitu,“ vzpomíná John Tavares, útočník Kanady, v NHL kapitán New York Islanders a během poslední výluky nejlepší ligy světa také hokejista švýcarského Bernu.

„Chodilo na nás někdy až 17 tisíc diváků a užil jsem si to v Bernu i mimo hokej. Mark Streit tam byl se mnou a byla to velká výhoda. Trochu mi tam otevřel oči, jak se také dá hrát," dodává s úsměvem Tavares, kterému pomohl domluvit angažmá v Bernu zmiňovaný Mark Streit.

Přehrát

00:00 / 00:00

Chodilo na nás někdy až 17 tisíc diváků a užil jsem si to v Bernu i mimo hokej, vzpomíná hokejista John Tavares na angažmá ve Švýcarsku

„Bylo to pro nás něco nového, zvláštního, unikátního – zahrát si u mě doma, v mém mateřském klubu s někým z NHL. Kromě Johna Tavarese tam byl ještě Roman Josi, který tady hraje se mnou v Týmu Evropy. Fanoušky to tehdy strašně bavilo,“ líčí Mark Streit.

A bavilo je to pár měsíců, aby ne, když ligu doplnili třeba i Patrick Kane nebo Tyler Seguin. Trvalo to do ledna 2013, kdy se nakonec po vleklých dohadech o kolektivní smlouvě rozeběhla zkrácená sezona NHL. Pro Tavarese to byla životní zkušenost s hokejem v Evropě. Průvodce mu dělal právě Streit.

Výběru Evropy přejí fanoušci z Mexika i Asie. Máme podporu zbytku světa, myslí si Šatan

Číst článek

„Trochu jsem mu ukázal, jak to u nás ve Švýcarsku vypadá. Byli jsme se podívat v horách. Tehdy jsme si to opravdu užívali, máme na to oba skvělé vzpomínky,“ vypráví hráč Výběru Evropy.

Na Světovém poháru se Streit a Tavares postaví proti sobě podruhé na turnaji. Ve skupině Kanada vyhrála nad Výběrem Evropy a v prvním finále, které začne ve dvě hodiny po půlnoci středoevropského času, je opět favoritem.

František Kuna, Jakub Knoll Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme