Ve Varech a Boleslavi začne druhá polovina hokejového play-out

Jsou mezi hokejisty takoví, kteří už mohou na právě vrcholící ročník extraligy jenom vzpomínat. Jsou i jiní, šťastnější, kteří se teď chystají na semifinále play-off. Jedno ani druhé se však netýká čtyř účastníků skupiny o udržení. Ta právě dnes dvěma zápasy vstoupí do svého "druhého poločasu".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Hokejisté Karlových Varů se radují z jedné ze tří branek ve vítkovické síti | Foto: ČTK

„Není to nic jednoduchého, protože jde o hodně. Každý tým se tam může namočit. Do baráže se nikomu nechce, ale nikdy nevíte, co se může stát,“ komentuje účinkování ve skupině o 11. až 14. místo karlovarský útočník Lukáš Pech.

Právě tento hráč, který probíhající sezoně oblékl také reprezentační dres, má nezanedbatelný podíl na tom, že Energie zatím ze všech čtyř kandidátů na vyhnutí se baráži nasbírala nejvíc bodů.

„To jsou spojené nádoby. Hokej je týmová hra, ale samozřejmě nás těší, že naše lajna nejvíce pomáhá. Jsme produktivní, což se od nás očekává,“ popisuje Pech. Důvěru dostává v elitní útočné formaci vedle Lukáše Pecha a Petra Kumstáta také Martin Zaťovičm kterému se střelecky daří.

Přehrát

00:00 / 00:00

Aleš Procházka rozabral s hokejisty, jaká je motivace v play-out

„Jsem spokojený, ale play-off je play-off. Mrzí nás zápasy, které jsme před koncem základní části ztratili. Myslím si, že jsme si nezasloužili do té desítky jít,“ říká Zaťovič. Na hokejové povzdechy spojené s letošním ročníkem extraligy není však teď pro žádného z účastníků skupiny o udržení ta nejvhodnější chvíle.

Spíše je třeba přemýšlet o tom, jak ve zbylých šesti kolech ukořistit co nejvíce bodů, protože ani Karlovy Vary nemají před dnešním domácím utkáním s Mladou Boleslaví žádnou jistotu, že baráž nakonec budou sledovat jenom zpovzdálí.

Ukání Karlovy Vary - Mladá Boleslav začne v 18 hodin a ve stejnou dobu Slavia nastoupí proti Litvínovu.

Aleš Procházka, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme