Vedení extraligy chce zatraktivnit český hokej. Změny v pravidlech mají prospět i týmům

Hokejisté v pátek na šesti zimních stadionech rozehrají nový ročník Tipsport extraligy. Kromě samotného zahájení sezony se diváci v nejvyšší české soutěži mohou těšit i na novinky, které by měly zatraktivnit zápasy domácí nejvyšší soutěže. Třeba na model prodloužení po vzoru zámořské NHL či počet samostatných nájezdů.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nová sezona hokejové extraligy odstartuje v pátek | Foto: ČTK

První změnou je počet hráčů na ledě v případě prodloužení.

Po vzoru NHL, která pravidlo zavedla už loni, budou za nerozhodného stavu po základní hrací době bojovat proti sobě pouze trojice hráčů plus brankář z každého týmu.

„Slibujeme si větší atraktivitu a dynamičnost, přelévání útoku ze strany na stranu, aby atmosféra v prodloužení gradovala. Bude prostor na různé taktické varianty, kterým se kluby věnují,“ slibuje si od první z novinek v pravidlech ředitel extraligy Josef Řezníček.

Přehrát

00:00 / 00:00

Počty hráčů na ledě v prodloužení a exekutorů samostatných nájezdů jsou hlavními změnami v extralize

Pokud v prodloužení nepadne branka, přijde na řadu další změna pravidel. Samostatné nájezdy na rozdíl od loňska, kdy z každého týmu jezdila trojice hráčů, bude exekutorů pět.

„Hokejový zápas je o euforii a o zklamání. Principem je dát větší prostor týmům, aby našly pět nezávislých střelců, kteří se postarají o výsledek,“ vysvětluje Řezníček.

Poslední změnou, kterou nová sezona přinese, je zákaz zhasínání světel během třetiny. V praxi se stávalo, že okamžitě po vstřelení branky režie v hale zhasla světla a osvítila pouze branku, do které padl gól.

Jenže někdy dokonce branka ani nepadla a hra pokračovala ve tmě nebo došlo k zákroku, který následně nemohla disciplinární komise řešit, protože neměla k dispozici kvalitní záznam.

Problém byl i s tím, že si hráči po opětovném rozsvícení museli na náhlou změnu zvyknout, než mohli pokračovat ve hře.

„Rozhodčí už chce házet buly, ale člověk než se rozkouká… Já vždycky čekám, jezdím okolo,“ říká útočník Litvínova Viktor Hübl. I díky novým změnám pravidel by jubilejní osmdesátý extraligový ročník měl být atraktivnější a spravedlivější. První kolo začne už v pátek.

Petr Kadeřábek, Radek Šamša Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme