Vedení NHL předložilo nový návrh kolektivní smlouvy, výluka může skončit

Také si užíváte Jaromíra Jágra a další hvězdy NHL v české hokejové extralize? Možná si radši kupte vstupenky už na nejbližší zápasy Kladna nebo dalších týmů, protože výluka zámořské soutěže nemusí dlouho trvat. Vedení NHL totiž představilo nový návrh kolektivní smlouvy.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Komisionář NHL Gary Bettman | Zdroj: Reuters

Nový návrh spočívá hlavně ve výnosech soutěže. Ty za minulou sezonu činily 3,3 miliardy dolarů a dělily se poměrem 57% pro hráče a zbytek měli majitelé klubů. V době výluky hráči navrhovali, že by se stáhli na 53%, ale NHL chtěla o deset méně.

Přehrát

00:00 / 00:00

Na nový návrh kolektivní smlouvy NHL se zaměřil Jan Suchan

Což by znamenalo, že by se majitelé dostali výše než hráči. Nový návrh se ale zdá být přijatelný, protože výnosy by se měly dělit fifty-fifty, je šestiletý a přednesl ho sám šéf NHL Garry Bettman.

U jednání samozřejmě byli zástupci hráčů, konkrétně výkonný ředitel hráčské asociace Donald Fehr, který reagoval takto: „Návrh není krátký, a proto si ho musíme důkladně pročíst a ujistit se, že mu dobře rozumíme a víme, co by přinesl ve srovnání s našimi návrhy těmi NHL. Potom to musíme prodiskutovat s naší vyjednávací komisí a výkonným výborem a pak se teprve znovu sejdeme s vedením NHL. Kdy to bude, to nevím, ale spíše dříve než později.“

Jan Suchan, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme