Vedoucí Plzeň rozstřílela Litvínov, druhé místo drží Pardubice

Hokejisté Plzně udrželi vedení v tabulce O2 extraligy i po 38. kole, když v utkání plném gólů přehráli Litvínov 8:4. O dva body zaostávají Pardubice, které po boji zdolaly Mladou Boleslav 4:3. Zaváhaly naopak třetí Vítkovice, které podlehly Karlovým Varům 1:2.

HC Plzeň 1929

HC Plzeň 1929 | Foto: Hokej.cz

HC Plzeň 1929 - HC Benzina Litvínov 8:4 (3:1, 1:1, 4:2)

Na úvodní gól Severočechů z páté minuty našli domácí do přestávky trojí odpověď. Ve druhé třetině sice litvínovští přidali, ale jejich naděje na body definitivně pohřbil začátek poslední třetiny, kdy za stavu 4:2 plzeňští nasázeli soupeři čtyři góly.

Branky a nahrávky: 7. Straka (Vlasák, Benda), 12. Adamský (Vampola, Modrý), 13. Benák (Vostřák, Vlasák), 36. Vlasák (Jiří Hanzlík, Jan Kovář), 43. Bomersback (Vampola), 47. Hvila (Scofield, Modrý), 47. Stránský (Vlasák), 52. Lev (Bomersback, Vampola) - 5. Jánský (Lukeš), 24. Trávníček (J. Černý), 56. Lukeš (K. Pilař, Reichel), 58. J. Černý (Trávníček). Rozhodčí: Fraňo, Turčan - Kreuzer, Jindra. Vyloučení: 6:9, navíc Straka (Plzeň). Využití: 3:1. Diváci: 7515.

00:00 / 00:00

Reportáž ze 38. kola O2 extraligy

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:1, 1:1, 0:0)

Ve vyrovnaném bojovném zápase vyhrál střelecky šťastnější tým. Hostí otevřeli skóre v osmé minutě přesilovkovou trefou Lukáše Pecha, stejným způsobem pak v polovině utkání dokázali odpovědět i na Sičákův vyrovnávací gól. V posledním dějství domácí několikrát sahali po vyrovnání, proti byl ale výborný brankář Lukáš Mensator. Na víc než 500 kilometrů dlouhé cestě domů skrz sněhovou kalamitu tak karlovarské hráče bude hřát tříbodový zisk za výhru 2:1.

Branky a nahrávky: 32. Sičák (Burger, Kvapil) - 10. Pech (Zjuzin, Dobroň), 34. Čutta (Dobroň, Pech). Rozhodčí: Hradil, Husička - Čech, Poruba. Vyloučení: 4:6, navíc Čutta (Karlovy Vary) 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 3138.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 3:7 (2:2, 1:2, 0:3)

Domácí ještě v polovině zápasu vedli 3:2, pak si ale Tůma dal nevídaný vlastní gól, posadil Pražany na koně a prakticky je nasměroval k vítězství. Budějovice prohrály se Spartou 3:7, Michal Broš zaznamenal hattrick.

Branky a nahrávky: 6. M. Hudec (Veselý, Gřegořek), 15. Mikeska (Melichar), 23. Gřegořek (Veselý) - 9. Broš (Koreis), 12. Broš (Vykoukal), 29. Ručinský, 33. Netík (Gulaši), 43. Netík (Broš, Jan Hanzlík), 57. Broš (Netík), 58. Kafka (Podlešák). Rozhodčí: Minář, Zubzanda - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:8, navíc Turek (České Budějovice) 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 5338.

HC Geus Okna Kladno - HC Oceláři Třinec 0:7 (0:3, 0:3, 0:1)

Poprvé pod trenérem Vejvodou se kladenští nevyznamenali. V prvních deseti minutách dostali dva góly a to kvalitnímu Třinci stačilo k tomu, aby měl zápas pod kontrolou. Do nesnází ho domácí dostali jen na začátku druhé třetiny, ale to bylo hodně málo. Pak už zase padaly góly do druhé sítě.

Branky a nahrávky: 6. D. Květoň (Peterek), 9. Cartelli (D. Květoň), 19. Cartelli (D. Květoň, M. Růžička), 29. Martynek (Bonk, Polák), 34. Malec (Peterek, D. Květoň), 36. M. Růžička (Polanský), 51. Pospíšil (Cartelli). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 1520.

HC Kometa Brno - Bílí Tygři Liberec 3:2 (0:0, 0:1, 3:1)

Po průměrných dvou dějstvích se rozpoutala pravá hokejová bitva a padaly góly. Kometa o svém vítězství rozhodla třemi brankami ve třetí třetině, Liberci nepomohlo ani 72 vteřin hry bez brankáře. Kometa tak vyhrála sedmý zápas z posledních osmi zápasů pod vedením nového trenéra Vladimíra Jeřábka a snížila ztrátu na třinácté Kladno už na tři body.

Branky a nahrávky: 43. Brabenec z trestného střílení, 52. Erat (Dopita), 55. J. Svoboda (Huml, Brabenec) - 37. Bárta (Špaček), 54. Kašpařík (Víšek). Rozhodčí: Homola, Polák - Guth, Rittich. Vyloučení: 6:7, navíc Podkonický (Liberec) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7200 (vyprodáno).

HC Eaton Pardubice - BK Mladá Boleslav 4:3 (2:0, 2:2, 0:1)

Domácí nakonec dokráčeli k šestému vítězství v řadě, ale výhra to byla více než utrápená. Kdyby hosté dokázali trestat nevídané hrubky Eatonu v rozehrávce, neodjeli by z východu Čech s prázdnou. Dvougólové vedení po první třetině pardubičtí neudrželi , ale po soupeřově vyrovnání dokázali přecijen přetlačil skóre ve svůj prospěch.

Branky a nahrávky: 5. Cetkovský (Somík), 16. Starý (Kolář I), 34. Kolář I (Starý, Koukal), 37. Somík (Jillson, Cetkovský) - 25. Handlovský (Vrbata), 27. Fabuš (Kracík, Macho), 60. T. Sýkora. Rozhodčí: Mikula, Šír - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:1. Diváci: 7840.

V předehrávaném utkání porazila Slavia Zlín 4:3 v prodloužení.

Miroslav Bureš, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Tibor Kubát, Ivan Quirenz, Kamil Jáša, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít