Vedoucí Třinec prohrál na Spartě. Hokejisté Slavie dostali 7 gólů ve Zlíně

Hokejisté Sparty porazili Třinec i podruhé v sezoně. Pražané ve 26. kole extraligy zvítězili nad extraligovým lídrem 4:1. Po 18 gólech, které Slavie inkasovala v posledních třech duelech, dostala tentokrát dalších sedm. Ve Zlíně prohrála 4:7 a v tabulce jí dělí jeden bod od posledního místa.

Robert Sabolič ze Sparty se raduje ze vstřeleného gólu, za ním jeho spoluhráč ze Sparty Jan Buchte | Zdroj: ČTK

Sparta nakročila k výhře už v úvodní třetině, ve které získala náskok dvou branek. Po přestávce se Ocelářům podařilo snížit, jenže domácí přidali stejně jako v úvodním dějství další dva góly.

Gólem a asistencí přispěl k výhře Sparty útočník Jaroslav Hlinka. Sparťané zvítězili nad Třincem na domácím ledě už popáté za sebou.

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:1 (2:0, 2:1, 0:0)
Branky a nahrávky: 7. Sabolič (Buchtele, Ďaloga), 11. J. Hlinka (Ďaloga, Réway), 22. Kumstát (Barinka, Klimek), 24. K. Pilař (J. Hlinka, Piskáček) - 21. Adamský (Roth).

Hokejisté Pardubic po pěti porážkách v řadě zabrali a na domácím ledě porazili Litvínov 6:4. Dvěma góly se na tom podílel slovinský obránce Blaž Gregorc. Pardubice zdolaly Litvínov i podruhé v sezoně.

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Verva Litvínov 6:4 (1:0, 3:3, 2:1)
Branky a nahrávky: 19. Cetkovský (P. Sýkora, T. Zohorna), 31. Gregorc (Tybor), 34. P. Sýkora z trestného střílení, 40. Starý (Marcinko), 53. Gregorc (Tybor), 54. Radil (Píša, Korím) - 37. R. Hanzl (Pavlík, Francouz), 37. Petružálek (Ručinský, Hübl), 38. Hübl (Petružálek), 57. Pavlík (Ručinský).

Vítkovice porazili Plzeň 3:2, přestože už o dva góly prohrávali. Zápas obrátili slepenými góly Tomáše Svobody a Romana Szturce během 53 sekund v úvodu druhé třetiny. Ostravané doma s Indiány naplno zabodovali po čtyřech porážkách v řadě a utnuli i jejich aktuální šňůru čtyř výher.

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 3:2 (1:2, 2:0, 0:0)
Branky a nahrávky: 13. E. Němec (Štencel, Kolouch), 21. T. Svoboda (Olesz, Klok), 22. Szturc (Kovář) - 2. J. Sýkora (Pletka), 9. Jeřábek (Balej, Kubalík).

Slavie ve Zlíně nezačala špatně. Po první dvacetiminutovce vedla 3:1. Jenže pak přišly čtyři trefy domácích, které stačily k obratu utkání.

PSG Zlín - HC Slavia Praha 7:4 (1:3, 4:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 8. Kubiš (Ondráček), 22. Leška (Marušák, Okál), 25. Čajánek (Marušák, Kotvan), 27. J. Svoboda (Řezníček), 27. Říčka (Okál, Leška), 48. Ondráček (Řezníček), 53. O. Veselý (Čajánek) - 11. Divíšek (Valach, Stránský), 16. Vlasák (Bednář, Valach), 19. Vlasák (Bednář), 56. König (M. Čermák, J. Doležal).

Hráči Komety Brno porazili Hradec Králové 2:1 a připsali si pošesté z posledních sedmi utkání plný bodový zisk. Naopak Mountfield vyšel potřetí za sebou bodově naprázdno. Na úvodní trefu Petra Tona sice odpověděl Lukáš Vantuch, ale ve 26. minutě rozhodl Jakub Koreis

HC Kometa Brno - Mountfield Hradec Králové 2:1 (1:0, 1:1, 0:0).
Branky a nahrávky: 8. Ton (V. Němec, J. Hruška), 26. Koreis (Hanzlík, Honejsek) - 23. Vantuch (Frühauf, P. Beránek).

Hokejisté Karlových Varů podlehli doma Olomouci 2:3 a připsali si pátou porážku z posledních šesti zápasů. V 55. minutě rozhodl Rostislav Marosz, který si celkem připsal v utkání tři body za gól a dvě asistence. Olomouc venku vyhrála šestý z posledních sedmi duelů.

HC Energie Karlovy Vary - HC Olomouc 2:3 (0:1, 1:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 34. Vachovec (Skuhravý, V. Tomeček), 50. Duda (Balán) - 19. Matai (Marosz, Vyrůbalík), 33. Rác (Cibák, Marosz), 55. Marosz (Cibák, Rác).

O vítězství Liberce v prodloužení proti Mladé Boleslavi rozhodl útočník Tomáš Filippi. Bílí Tygři i přes výhru čekají už pět zápasů na plný bodový zisk. Mladá Boleslav, která nastoupila bez kapitána Davida Výborného, po předchozí sérii čtyř výher vyšla podruhé v řadě naprázdno

Bílí Tygři Liberec - BK Mladá Boleslav 2:1 v prodl. (1:1, 0:0, 0:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 2. Šimek (Filippi), 65. Filippi - 2. Lenc (Loskot).

ČTK, Marek Augustin Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít