Vedoucí tým extraligy Plzeň zvítězil ve Vítkovicích v prodloužení, vyhrála i Sparta

Hokejisté Vítkovic podlehli v dohrávce 32. kola Tipsport extraligy plzeňským Indiánům 3:4. Svěřenci kouče Trličíka doma dvakrát vedli, ale výhru Západočechům zajistil gólem v prodloužení Kovář. Sparta vyhrála popáté za sebou, když porazila Třinec 4:2.

Hokejisté Plzně slaví výhru nad Spartou

Hokejisté Plzně slaví výhru nad Spartou | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - HC Škoda Plzeň 3:4 v prodl. (2:2, 0:0, 1:1 - 0:1)

Branky a nahrávky: 2. Svačina (Huna), 17. Burger (Roman, Barinka), 46. Burger (J. Káňa, Húževka) - 13. Dvořák (Havlíček), 18. Gulaš (Vlasák, Martin Straka), 44. Pletka z trestného střílení, 64. Jan Kovář (Martin Straka, Gulaš). Rozhodčí: Minář, Müllner (SR) - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:9, navíc Jan Kovář 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6515

Domácí měli za sebou sérii čtyř výher a do duelu se soupeřem, nad kterým v letošním ročníku ještě nevyhráli, vstoupili lépe. První branku Svačiny ze druhé minuty musel ale uznat rozhodčí až po zhlédnutí opakovaného záběru. Ten potvrdil, že vítkovický útočník pod gólmanem Svobodou dotlačil puk za brankovou čáru.

První tým extraligy z Plzně navíc nehrál disciplinovaně, ale v nabízených početních výhodách Vítkovice nedokázali odskočit. A tak přišlo ve 13. minutě vyrovnání pohotovou střelou z otočky z hole Dvořáka.

Další nabízenou přesilovku už ale domácí přetavili ve vedoucí gól na 2:1. Postaral se o něj Burger, když po pasu Romana trefil odkrytou klec. Necelé dvě minuty nato už ale bylo zase vyrovnáno zásluhou Gulaše. Na další branku muselo 6 515 diváků ve vítkovické hale čekat až do 4. minuty posledního dějství, kdy vývoj skóre ve prospěch Indiánů otočil Pletka.

Vítkovice ovšem nechtěli odjet na Spengler Cup ve špatné náladě, proto se vrhli do útoku. A ve 45. minutě to bylo 3:3. Druhou branku v utkání zaznamenal po spolupráci s Káňou Petr Burger. Ostřílený forvard pak připravil ideální šance pro Húževku a Káňů, oba ale tváří v tvář Svobodovi selhali.

V závěru měl ještě velkou příležitost Vlasák, puk za Šindeláře ale nedostal, a tak přišlo na řadu prodloužení. V tom nejprve nedal gól plzeňský bek St. Pierre, ale Vítkovice pak dokonce promarnili možnost ukončit zápas z trestného střílení, které neproměnil Klimek. V 64. minutě rozhodl svojí 12. brankou v sezoně Kovář po krásné kombinaci hostů.

Vítkovice: Šindelář - Malík, Barinka, Sloboda, Rehák, L. Kovář, Voráček, Stehlík - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Bartánus, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kolouch, J. Káňa. Trenéři: Oremus a Svozil
Plzeň: A. Svoboda - Jiří Hanzlík, D. Růžička, Mozík, J. Jeřábek, Marušák, St. Pierre - Gulaš, Martin Straka, Vlasák - Kratěna, Jan Kovář, Balej - Lev, Kašpařík, Pletka - Dvořák, Havlíček, Johnson. Trenéři: Razým, Michal Straka a Pejchar

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 4:2 (2:0, 1:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 9. Pacovský (J. Hlinka, P. Ton), 18. S. Treille z trestného střílení, 40. Sekáč (Hovorka), 58. Bahenský (P. Ton) - 51. M. Růžička (Bonk, Zagrapan), 52. Rákos (D. Květoň, Hudler). Rozhodčí: Hodek, Šindler - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Diváci: 5259

Pražané po dvou třetinách vedli 3:0 a to ještě nevyužili řadu dalších gólových možností. Oceláři, kteří byli do té doby v útoku neškodní se probudili až v posledním dějství, snížili na 2:3, ale domácí už si zasloužené vítězství nenechali vzít.

Poslední slovo totiž měl v 58. minutě Bahenský, který upravil na konečných 4:2. Vybruslil si rohu na vrchol pravého kruhu a střelou zápěstím překonal Hamerlíka.

Sparta: Neuvirth - Pilař, Sičák, Milam, Jan Hanzlík, Philipp, Vallin, Krstev - P. Ton, J. Hlinka, Pacovský - Tenkrát, Přibyl, I. Rachůnek - Hovorka, Broš, Sekáč - S. Treille, Bahenský, Forman - od 41. navíc Foster. Trenéři: Jandač a Votruba
Třinec: Hamerlík (v čase 20:56 na TS Hrubec) - Roth, Galvas, Hrabal, Zíb, Lojek, Ovčačík, od 41. navíc Kania - M. Růžička, Bonk, Varaďa - Orsava, Hudler, Zagrapan - D. Květoň, Peterek, Adamský - Klimenta, Polanský, Rákos. Trenéři: Turek a Janků

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít