Vedoucí tým extraligy prohrál s posledním, Sparta nadělila Třinci 12 gólů

Největší překvapení 43. kola hokejové extraligy se událo v Liberci. Domácí Bílí Tygři ztratili vedení nad Pardubicemi a po prohře 3:6 skončila jejich 6 týdnů trvající série výher před vlastními diváky. Druhý Třinec v Praze ostudně prohrál se Spartou 3:12. Podrkušnohorský souboj vyhrál v Chomutově Litvínov, Zlín doma po prodloužení udolal Mladou Boleslav.

Liberec poprvé v novém roce doma prohrál, posledním Pardubicím podlehl 3:6

Liberec poprvé v novém roce doma prohrál, posledním Pardubicím podlehl 3:6 | Foto: Bílí Tygři Liberec

Bílí Tygři Liberec – Dynamo Pardubice 3:6

Bílí Tygři v minulém kole na Spartě přišli o sérii výher, nyní jim domácí šňůru přetrhl ten nejméně očekávaný soupeř. Pardubické Dynamo prohrálo s Libercem v posledním dvanácti zápasech a jinak to v Home Credit Areně nevypadalo ani po dvou třetinách, kdy domácí vedli 3:2.

Jenže v poslední dvacetiminutovce Bílí Tygři zatáhli drápy a Ján Sýkora po rychlém úniku velmi rychle vyrovnal. Ve 49. minutě Tomáš Rolinek v přesilové hře protlačil puk za Lašáka a Dynamo najednou vedlo.

Liberecký tlak utlumilo rozhodnutí videorozhodčího, který potvrdil, že nedostali puk za brankovou čáru ani v tom největším závaru, vítězství Pardubic pak ještě potvrdili Tyler Redenbach a debutant v pardubickém dresu Marek Trončinský do prázdné branky.

Sparta Praha - Oceláři Třinec 12:3

Když Josef Hrabal po 57 sekundách zápasu poslal Třinec do vedení nad Spartou, nemohl tušit, co bude následovat. Domácí oděni ve svítivých dresech na počest záchranných složek totiž začali střílet jeden gól za druhým. Gólmana Hrubce vyhnali z branky čtyřmi góly do 15. minuty, ale ani Hamerlík jejich kanonádu nezastavil.

Dezorientované Oceláře domácí potupili čtyřmi góly v každé třetině. Hrdinou Sparty byl veterán Jaroslav Hlinka, který zaznamenal hattrick. Svým třetím gólem završil v 53. minutě "desítku". Konečné skóre 12:3 završili Lukáš Klimek a Andrej Kudrna.

Piráti Chomutov – Verva Litvínov 1:2

Podkrušnohorské derby s Litvínovem sledovala v Chomutově vyprodaná hala. Verva především díky brankáři Petráskovi ustála úvodní tlak Pirátů a hned po přestávce šla do vedení po úniku Viktora Hübla.

Rutta sice vyrovnal na 1:1, jenže hlavním hrdinou zápasu byl litvínovský Hübl. Ve 49. minutě se k němu dostala Kubátova střela od modré čáry a lehkým bekhendem rozhodl o hostující výhře 2:1.

PSG Zlín – BK Mladá Boleslav 4:3 po prodloužení

V přímém souboji o pozici v postupové desítce získali veledůležité dva body Valaši. Hráči PSG v první třetině dvakrát odpověděli na rychlý gól Vampoly, jenže nevzdali se ani Bruslaři. Vyrovnal Radan Lenc a po Kašíkově chybě poslal Středočechy do vedení Martin Látal.

Poslední zvrat zápasu zařídili domácí Jiří Marušák a v prodloužení Dalibor Řezníček. V tabulce má PSG s o jediný bod víc než Mladá Boleslav – 58.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodloužení
Hokejisté Komety Brno se dál trápí. Ve 43. kole extraligy podlehli na domácím ledě Plzni 2:3 v prodloužení gólem obránce Lukáše Pulpána z 61. minuty a z posledních devíti zápasů posedmé prohráli. Během této série získali pouze šest bodů a v tabulce klesli na šesté místo. Plzeň se posunula na devátou příčku.

43. kolo hokejové extraligy:
Bílí Tygři Liberec - HC Dynamo Pardubice 3:6 (3:1, 0:1, 0:4)
Branky a nahrávky: 12. Bartovič, 18. Jánošík (P. Jelínek), 20. Radivojevič (R. Šimek) - 16. Trončinský (Čáslava, D. Tomášek), 26. D. Tomášek (Schaus), 42. J. Sýkora, 49. Rolinek (Nahodil), 56. Redenbach, 60. Trončinský (P. Sýkora, Redenbach). Rozhodčí: Hejduk, Pražák - D. Jelínek, Suchánek. Vyloučení: 7:8, navíc J. Vlach (Liberec) 10 min. Využití: 0:2. Diváci: 5998.

Piráti Chomutov - HC Verva Litvínov 1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 29. Rutta (Sklenář, Kämpf) - 21. V. Hübl (Lukeš, Kubát), 49. V. Hübl (Kubát). Rozhodčí: Hradil, Kubičík - Brejcha, Kokrment. Vyloučení: 4:4. Bez využití. Diváci: 5250 (vyprodáno).

HC Sparta Praha - HC Oceláři Třinec 12:3 (4:1, 4:2, 4:0)
Branky a nahrávky: 9. Kumstát (Ihnacak), 14. Pech (Ihnacak, Kumstát), 14. A. Kudrna (Uher, Cingel), 15. J. Hlinka (Řepík), 28. Cingel (A. Kudrna), 36. J. Hlinka (Řepík), 40. Ihnacak (Pech, Forman), 40. Řepík (P. Vrána, J. Mikuš), 47. Klimek (Forman, Deveaux), 53. J. Hlinka (P. Vrána), 53. Klimek (J. Mikuš, Ihnacak), 57. A. Kudrna (Gernát) - 1. Hrabal, 24. J. Petružálek (Roth), 32. Kane (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Čech - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:4. Využití: 2:1. Diváci: 14 020.

HC Kometa Brno - HC Škoda Plzeň 2:3 v prodl (1:1, 0:1, 1:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 8. O. Němec (M. Kvapil), 42. Mallet - 9. Lev (Kadlec, Machovský), 21. D. Kubalík, 61. Pulpán.. Rozhodčí: Kubuš, Müllner (oba SR) - Komárek, Ondráček. Vyloučení: 2:6. Využití: 0:1. Diváci: 7565.

PSG Zlín - BK Mladá Boleslav 4:3 v prodl. (2:1, 0:1, 1:1 - 1:0)
Branky a nahrávky: 8. D. Šťastný (P. Holík), 14. P. Holík (D. Šťastný), 56. Marušák (P. Holík, Bukarts), 62. Řezníček (Chytil) - 3. Vampola (Kučný, Stříteský), 29. Lenc (Musil, Pacovský), 42. M. Látal (Urban). Rozhodčí: Hodek, R. Svoboda - Bláha, Špůr. Vyloučení: 4:4. Využití: 1:1. Diváci: 4364.

Mountfield Hradec Králové - HC Vítkovice Ridera 0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 32. Hrbas (O. Roman), 43. Tybor (D. Květoň). Rozhodčí: Rohatsch (Něm.), Hribik - Lhotský, J. Svoboda. Vyloučení: 4:2, navíc Picard (Hradec Králové) 10 min. Bez využití. Diváci: 4478.
HC Olomouc - HC Energie Karlovy Vary 3:2 v prodl. (0:1, 1:1, 1:0 - 1:0)
Branky a nahrávky: 21. Roman Vlach (Holec, Eberle), 51. Herman (Vyrůbalík, Škůrek), 64. Holec (Eberle) - 20. O. Beránek z trestného střílení, 33. Skuhravý. Rozhodčí: Šír, Pavlovič - Flegl, Polonyi. Vyloučení: 9:7, navíc J. Knotek - Tuominen oba 10 min. Využití: 2:0. Diváci: 3626.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít