Veřejnost nás v posledních letech chválila, teď čekáme kritiku, ví Alois Hadamczik

Čeští hokejisté na mistrovství světa skončili ve čtvrtfinále a dnes odletí ze Stockholmu do Prahy. Alois Hadamczik dovedl národní tým v Bratislavě a loni v Helsinkách k bronzovým medailím. Letošní stockholmská mise skončila už ale ve čtvrtfinále.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Obránce Marek Židlický (vlevo) a trenér Alois Hadamczik 13. května ve Stockholmu na tréninku české reprezentace na mistrovství světa v ledním hokeji. | Zdroj: ČTK

„Když to porovnám s dvěma předchozími mistrovstvími, kde jsme poráželi Ameriku nebo Švédsko, tak samozřejmě nemůžeme být spokojeni,“ uznává Hadamczik.

O turnaji a vystoupení české reprezentace se bude ještě dlouho diskutovat. Kouč si stojí za hráči, které na mistrovství světa přivezl. Nepřemýšlí o tom, co by s odstupem času udělal jinak.

Přehrát

00:00 / 00:00

Alois Hadamczik hodnotí neúspěšné mistrovství světa

„Nebyl den, který by nám šel naproti. Hráči mají svou kvalitu, byli dobře připraveni, nemůžu proti nim říct půl slova. Spousta jich měla zranění a odvedla maximum. Sezona byla celá těžká, bohužel závěr není takový, jaký bychom si představovali.“

Po čtvrtfinálovém vyřazení musí ale hráči a samozřejmě i trenéři počítat s kritikou. Ze strany fanoušků a také sdělovacích prostředků.

„Pozitivní je to, že všichni mají chuť reprezentovat a jsou hrdí na to, že jsou Češi, ale samozřejmě jsou zklamaní. Jako trenér jsem zodpovědný za výsledky, a ty nejsou. Tak, jako nás veřejnost chválila v posledních letech, tak teď čekáme kritiku,“ uvědomuje si kouč národního týmu.

Jenže vymazat z mysli takový turnaj není dost dobře možné. Rozhodně ne v nejbližších dnech a týdnech. „To nejde vrátit. Hlavou se mi ženou různé myšlenky. Nejdříve musíme udělat zprávu pro Výkonný výbor a pak nás čeká další, nejtěžší, turnaj, kterým je olympiáda,“ dodal Alois Hadamczik.

Pavel Petr, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme