Věřil jsem, že manšaft může postoupit, říká k vypadnutí Kladna Jágr

Vedle bojů v NHL sleduje Jaromír Jágr i situaci v hokejovém Kladně. Legendární hokejista je většinovým majitelem klubu a věřil, že Rytíři mohou po loňském vypadnutí znovu postoupit do extraligy. Proto ho mrzí, že Středočeši vypadli už ve čtvrtfinále druhé nejvyšší soutěže.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jaromír Jágr se kromě kariéry v NHL věnuje i kladenským Rytířům, které vlastní

Jaromír Jágr se kromě kariéry v NHL věnuje i kladenským Rytířům, které vlastní | Foto: Filip Jandourek

„Mrzí mě, že se Kladno nedostalo zpátky do ligy, ale na druhou stranu je to sport. Myslím si, že jsme pro to udělali maximum, co se týče sehnání peněz, posílení manšaftu. Když jsem se na něj podíval, věřil jsem, že se může do extraligy dostat, byli tam velice zkušení hráči,“ říká Jaromír Jágr.

Podle svých slov sledoval všechny zápasy Kladna i zpoza oceánu. Jeho mateřský tým skončil ve čtvrtfinále druhé nejvyšší české hokejové soutěže poté, co v rozhodujícím sedmém zápase podlehl Jihlavě.

Přehrát

00:00 / 00:00

Jaromír Jágr je zklamaný tím, že se Kladno neprobojovalo do extraligy. Změny v klubu ale nechystá. Rozhovor natočila Lenka Kabrhelová

„Znovu jsme se přesvědčili o tom, že to je sport, že rozdíl mezi kvalitními celky v druhé lize a extraligou zase není tak velký a že tam rozhodují malé detaily a možná i bojovnost, větší hlad hráčů, kteří to chtějí zažít a pocítit, co to je hrát extraligu,“ soudí Jágr, který tým Jihlavy označuje za kvalitního soupeře.

Majitel Kladna, který v NHL nově přesídlil na Floridu, chce, aby český klub více trénoval, a plánuje i poohlédnout se po nových hráčích.

„Dokud tam bude led, jsem zastáncem toho, že by se mělo trénovat stejně, jako kdyby se hrálo, možná i více. Můj hokej je jenom o tvrdé práci a budu to vyžadovat i od kladenských hráčů. Takže jestli někdo bude naštvaný nebo se bude zlobit, že mu skončila sezona a bude muset jít teď trénovat, ať se na mě nezlobí, sebere se, jde domů a nemusí vůbec chodit.“

„Nic se nebude měnit, pokusíme se poohlédnout po jiných hráčích a po nějakých posilách a uvidíme, jak to bude dál,“ dodává Jaromír Jágr.

Přestál nemoc, která ho trápila v posledních dnech, a dnes v noci znovu nastoupil za Floridu. Jednou asistencí se podílel na důležitém vítězství nad New York Islanders a stále drží naději na postup do play-off NHL. Panthers jsou zatím na prvním nepostupovém devátém místě.

Jaromír Jágr | Foto: Český rozhlas

Lenka Kabrhelová, Simona Bartošová, Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme