Videorozhodčí neuznal gól Litvínova v prodloužení. Viděl jsem ho, říká Kubát

Hokejisté Litvínova byli blízko zisku historicky prvního titulu. Za stavu 3:1 na zápasy vedli v pátém utkání série s Třincem ještě 36 sekund před koncem základní hrací doby 1:0. Jenže Třinec dokázal v čase 59:24 při hře bez brankáře vyrovnat a dovedl utkání do prodloužení. Nakonec porazil Litvínov 2:1 na nájezdy i proto, že litvínovským videorozhodčí neuznal gól v prodloužení.

Rozhodčí ukazuje po poradě s videorozhodčím, že branka Litvínova ve třetí třetině neplatila | Zdroj: ČTK

„Je to hokej, je to 3:2, jede se do Litvínova a jede se dál,“ bral vše s nadhledem Martin Ručinský.

Právě on mohl rozhodnout o výhře Litvínova v prodloužení. Nejprve neproměnil gólovou příležitost po parádní přihrávce Jakuba Petružálka, po druhé šanci Ručinského se dokonce zkoumalo video.

00:00 / 00:00

Hokejisté Litvínova už měli slavit mistrovský titul. Podle nich jim totiž v pátém finále v Třinci nebyl uznán v prodloužení regulérní gól

„Byla tam skrumáž. Snažil jsem se to hodit na bránu, zvednout. Myslím, že to poprvé chytil betonem, pak už tam byly nějaké dorážky a pak jsem viděl, jak kluci zvedají ruce.“

„Nevím, jestli to byl gól. Neviděl jsem to, protože jsem to měl ze strany a neviděl jsem, kde puk je,“ popisuje situaci ze 14. minuty prodloužení Ručinský.

Ruce nad hlavu zvedl obránce Karel Kubát, který stál přímo u tyče Hamerlíkovy branky a měl dobrý výhled na kotouč pohybující se kolem brankové čáry. „Jasný gól. Já jsem ho tam viděl,“ kroutil hlavou Kubát.

Rozhodčí totiž viděli něco jiného než litvínovský obránce. Celou situaci zkoumali dlouho u videa a pak gól neuznali.

Třinec nakonec rozhodl utkání v samostatných nájezdech a snížil litvínovský náskok v sérii, která pokračuje šestým duelem v úterý Litvínově.

Hokejisté Třince odmítli konec finálové série. Litvínov porazili 2:1 po nájezdech

„Doma po titulu sáhneme. Už není kam uhnout a rozhodně nechceme jet zpátky do Třince k sedmému zápasu. Myslím si, že když do toho dáme všechno, co v nás je a vydáme se ze sezony, zvládneme to,“ věří litvínovský gólman Pavel Francouz.

Skrumáž před třineckou brankou, po kterém se rozhodčí radili s videorozhodčím, zda padla branka | Foto: ČTK

Petr Kadeřábek, Simona Bartošová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít