Vítěz Stanley Cupu pomohl Plzni k vítězství nad Spartou

Hokejisté pražské Sparty prohráli v Tipsport extralize pátý duel za sebou. V úvodním zápase sedmého kola podlehli v Plzni domácí Škodě 4:5. Za domácí poprvé nastoupil vítěz posledního Stanley Cupu, brankář Tuukka Rask.

Brankář Tuukka Rask v dresu Indiánů

Brankář Tuukka Rask v dresu Indiánů | Zdroj: ČTK

Už v úvodních minutách se zřejmě plzeňští chtěli přesvědčit, jaké to je mít za sebou gólmana vítěze NHL, takže se Sparta dostala k několika šancím a domácím v 6. minutě ukázala, že ani takový brankář není nepřekonatelný. To Plzni jako vyrování stačilo a do 23. minuty si vypracovala třígólový náskok.

Tím naopak pustila i do hostující branky muže, který by touto dobou běžně chytal v přípravných zápasech zámořské soutěže. Michal Neuwirth byl jistější než jeho kolega Schwarz, ale i přesto šli hosté do poslední třetiny za stavu 1:4. Už po dvaceti sekundách se sice prosadil Pacovský, ale ani to nakonec Spartě na alespoň bod nestačilo.

HC Škoda Plzeň - HC Sparta Praha 5:4 (2:1, 2:0, 1:3)
Branky a nahrávky: 7. Vlasák (Slovák, Martin Straka), 16. Martin Straka (Vlasák, Jan Kovář), 22. Dvořák (Balej), 23. Hollweg (Lev), 45. Balej (Heřman) - 6. Gawryletz (Forman), 41. Pacovský (I. Rachůnek), 45. Bahenský (Luňák, Vallin), 58. Foster (Tenkrát, Milam). Rozhodčí: Souček, Turčan - Lhotský, Jiří Svoboda. Vyloučení: 7:8, navíc Hollweg - D. Kočí oba 5 min. do konce utkání, Krstev 10 min. Využití: 1:0. Diváci: 5613.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít