Vítězná série Bostonu skončila v Torontu debaklem. Krejčí nehrál

Hokejisté Bostonu v zámořské NHL po pěti zápasech nebodovali. O svou sérii přišli krutým způsobem, v Torontu prohráli 1:6. Ve druhém utkání přestřílel Anaheim Los Angeles 6:5 po samostatných nájezdech.

Hokejisté Toronta slaví jeden z gólů do sítě Bostonu

Hokejisté Toronta slaví jeden z gólů do sítě Bostonu | Zdroj: ČTK

Bruins se museli podruhé v řadě obejít bez zraněného centra prvního útoku Davida Krejčího, a dokonce už poosmé bez kapitána Zdena Cháry, který má také zdravotní problémy.

V první třetině ještě Boston s domácím týmem držel krok a prohrával jen o jedinou branku. Jenže úvod druhé třetiny vůbec nezachytil a ve 24. minutě už bylo jeho manko čtyřgólové. Alespoň dílčí úspěch zaznamenali hosté až za stavu 0:5 v 35. minutě.

Toronto se ještě jednou prosadilo v závěrečné třetině, když potřetí v utkání proměnilo přesilovou hru.

V derby dvou klubů z Kalifornie vedlo Los Angeles v Anaheimu 2:0, dvoubrankový náskok mělo k dobru ještě v 55. minutě, nakonec ale domácím Ducks podlehlo 5:6 po nájezdech.

Toronto - Boston 6:1 (1:0, 4:1, 1:0)
Branky: 7. a 21. Kessel, 22. Rielly, 24. Bozak, 30. Van Riemsdyk, 48. Holland - 35. Seidenberg. Střely na branku: 33:26. Diváci: 19 264. Hvězdy zápasu: 1. Kessel, 2. Bozak, 3. Van Riemsdyk (všichni Toronto).

Anaheim - Los Angeles 6:5 po sam. nájezdech (0:2, 2:1, 3:2 - 0:0)
Branky: 43., 55. a rozhodující sam. nájezd Kesler, 28. Fowler, 32. Silfverberg, 59. Getzlaf - 10. Kopitar, 20. Doughty, 30. Lewis, 48. Gáborík, 52. Justin Williams. Střely na branku: 49:26. Diváci: 17 245. Hvězdy zápasu: 1. Kesler, 2. Silfverberg, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).

Jan Suchan Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít