Vítězná série hokejové Sparty pokračuje

Hokejisté Sparty vyhráli i šestý zápas pod vedením trenérské dvojice Volek Holaň. V předehrávce 25.kola porazili České Budějovice 4:3 v prodloužení.

Radost hokejistů Sparty

Radost hokejistů Sparty | Zdroj: ČTK

HC Sparta Praha - HC Mountfield České Budějovice 4:3 v prodl. (0:0, 1:2, 2:1 - 1:0)

Úvodní třetina přinesla v Tesla aréně pouze taktickou bitvu, čtyři vyloučené a prakticky žádné šance. Od druhého dějství však útočníci zpřesnili hru a dostávali se i do šancí. První velkou měli domácí, ale po Výborného nádherném pasu se neprosadil Hromas.

Jako první se tak v zápase radoval Mountfield. Na gól Vaka z 25.minuty dokázali domácí odpovědět o devět minut později Brošovou brankou a jako by  napsali scénář  pro zbytek řádné hrací doby. České Budějovice se totiž ještě dvakrát dokázaly svému soupeři vzdálit na rozdíl branky, ale Sparta pokaždé dokázala odpovědět.

V prodloužení se už hosté nedokázali prosadit a tak Vykoukalova branka znamenala vítězství pro domácí. Trenérská dvojice Volek - Holaň, tak od svého nástupu do Sparty ještě neokusila hořkost porážky. Jejich série trvá už šest zápasů.

00:00 / 00:00

Utkání očima reportéra Aleše Procházky

Branky a nahrávky: 34. Broš (Kratěna), 43. Koreis (Vydarený), 51. D. Výborný (Ton, Jan Hanzlík), 65. Vykoukal (D. Výborný, Ton) - 25. Vak (Veselý), 40. L. Květoň (Melichar, Snopek), 46. Gřegořek (Šimánek, Melichárek). Rozhodčí: Kubeš, Minář - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 5:6. Využití: 1:1. Diváci: 3978.

Sparta Praha: Chábera - Vykoukal, Černošek, Macholda, Jan Hanzlík, Gulaši, Vydarený - Kratěna, Broš, Koreis - Ton, D. Výborný, Hromas - Netík, Langhammer, Ručinský. Trenéři: Volek a Holaň.

České Budějovice: Turek - Ptáček, S. Hudec, Snopek, Gřegořek, Kotaška, Melichar - Gulaš, Vak, Veselý - Kotrla, Mikeska, L. Květoň - Melichárek, Šimánek, Sailer - Micka, Mertl, Hřebejk. Trenéři: F. Výborný, Kupka a Gula.

Aleš Procházka, Petr Kadeřábek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít