Vítězná série New Jersey skončila, Michálek si připsal asistenci

Po čtyřech výhrách v řadě skončila v NHL nejdelší vítězná série hokejistů New Jersey v letošní sezoně. Devils sice ve středečním duelu proti Calgary dlouho vedli 1:0, nakonec ale prohráli 1:3. Čeští hráči se v utkání neprosadili. V zápase mezi Anaheimem a Ottawou přihrál Milan Michálek na gól do prázdné branky a pomohl hostům k výhře 3:0. Sekáčovi premiéra v dresu Anaheimu nevyšla.

Milan Michálek (vpravo) pomohl Ottawě k výhře nad Anaheimem 3:0

Milan Michálek (vpravo) pomohl Ottawě k výhře nad Anaheimem 3:0 | Zdroj: Reuters

Skóre večera načal v 18. minutě domácí kanonýr Mike Cammalleri a „Ďáblové“ těsný náskok hájili až do poslední minuty druhé třetiny.

Čtrnáct sekund před jejím vypršením však vyrovnal Curtis Glencross a hned pětatřicet sekund po startu třetí části hry dostal Flames do vedení Sean Monahan, jenž potrestal vyloučení Jona Merrilla ze samého konce prostřední dvacetiminutovky.

Výhru Calgary pak potvrdil v poslední minutě trefou do prázdné branky při power-play T. J. Brodie. Kanadský celek tak přerušil šňůru tří porážek a v tabulce Západní konference se vyhoupl na poslední osmé postupové místo do play off o bod před Minnesotu.

Svůj první zápas po přestupu z Montrealu sehrál v dresu Anaheimu útočník Jiří Sekáč, „Kačeři“ ale prohráli před domácími fanoušky s Ottawou 0:3.

Sekáč odehrál čtrnáct a půl minuty a byl na ledě u druhého inkasovaného gólu. Asistenci u třetí branky, která padla při power-play domácích, si připsal Milan Michálek, který tak bodoval ve čtvrtém z posledních pěti zápasů.

Ve třetím středečním zápase zvítězil Pittsburgh ve Washingtonu 4:3. Hvězdou utkání se stal ruský útočník Jevgenij Malkin, který přihrál na tři góly Penguins. „Tučňáci“ si tak aspoň částečně napravili reputaci ve vzájemných zápasech poté, co prohráli všechny tři předchozí duely v letošní sezoně s celkovým skóre 1:10

Výsledky NHL:

New Jersey - Calgary 1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Branky: 18. Cammalleri - 40. Glencross, 41. Monahan, 60. Brodie. Střely na branku: 27:26. Diváci: 13.662. Hvězdy utkání: 1. Monahan, 2. Rämö (oba Calgary), 3. Cammalleri (New Jersey).

Washington - Pittsburgh 3:4 (1:2, 0:1, 2:1)
Branky: 20. Carlson, 45. Brouwer, 57. Ovečkin - 8. Hornqvist, 19. Sutter, 24. Crosby, 48. Kunitz. Střely na branku: 24:26. Diváci: 18.506. Hvězdy utkání: 1. Malkin (Pittsburgh), 2. Carlson, 3. Chimera (oba Washington).

Anaheim - Ottawa 0:3 (0:1, 0:1, 0:1)
Branky: 11. Condra, 24. Zibanejad, 60. Turris (M. Michálek). Střely na branku: 25:34. Diváci: 16.673. Hvězdy utkání: 1. Zibanejad (Ottawa), 2. Gibson (Anaheim), 3. Karlsson (Ottawa).