Vítězná šňůra Ocelářů pokračuje. Proti Slavii ale trenér zvýšil hlas, říká Erik Hrňa

Extraligový lídr z Třince potvrdil v duelu s poslední Slavií roli favorita. Po vítězství 5:2 natáhli Oceláři svou sérii výher už na deset zápasů. Pražané naopak čekají na plný bodový zisk už téměř dva měsíce. Nejlepšímu celku extraligy se vydařila zejména druhá třetina, kterou vyhrál 4:0. Dvěma góly se v dresu Slezanů blýskl objev letošní sezony Erik Hrňa.

Třinecký Erik Hrňa (vpravo) chrání v duelu se Slavií svého brankáře Šimona Hrubce | Zdroj: ČTK

Slavii jste v sezoně nasázel už pět gólů. Je to náhoda, nebo hrají Pražané stylem, který vám vyhovuje?

Přiznám se, že jsem to ani nevěděl, ani na to nemyslím. I v minulé sezoně jsem se proti Slavii trefil, ale neberu to tak. Je mi jedno proti komu hraju, snažím se skórovat proti každému soupeři.

00:00 / 00:00

S autorem dvou třineckých gólů Erikem Hrňou mluvil po vítězném zápase se Slavií Radim Sajbot

Začátek zápasu vám moc nevyšel. Od 9. minuty jste prohrávali a Slavia měla i další šance. Došlo o přestávce v kabině k důraznějšímu proslovu od trenéra? Od druhé třetiny už totiž nebylo o vašem vítězství pochyb…

Trenér trochu hlas zvýšil. Říkal, že se máme probrat a začít hrát. Je fakt, že jsme hráli laxně.

Čím si vysvětlit laxnost z první třetiny? Má člověk v hlavě, že Slavia čeká na plný bodový zisk už patnáct zápasů v řadě?

Já osobně jsem to v hlavě neměl, vím, že může potrápit každý soupeř. I v přípravě se stává, že extraligový klub prohraje s prvoligovým. Člověk si to nepřipouští, ale pak se stane, že nastoupí do zápasu, jako jsme my nastoupili proti Slavii.

Hokejisté Třince slaví 10. vítězství v řadě, Pardubice pod Říhou znovu uspěly

Zřejmě klíčový okamžik přišel čtyři vteřiny před koncem úvodní třetiny, kdy spoluhráč David Cienciala vyrovnal na 1:1. Byl právě tenhle gól pro další vývoj rozhodující?

Chválil jsem čtvrtou lajnu, která hrála v první třetině snad jako jediná dobře. Kluci hráli aktivně, vytvářeli si šance a díky nim jsme šli do další části za nerozhodného stavu. Byl to pro nás velký impuls, protože zápas mohl vypadat úplně jinak.

Za necelých 24 hodin vás čeká odložený duel proti Hradci Králové. Co od zápasu čekat? Narážím na fakt, že Hradci opadla kvůli chřipce téměř polovina kádru…

Určitě se s tím poperou, slabost to pro ně nebude. Naopak to pro ně může být výhoda, protože budou odpočatí. My hlavně musíme do zápasu vstoupit jako do boje ve vyřazovací části, abychom se začali na play off připravovat. Už se totiž blíží.

Radim Sajbot, Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít