Vítkovice jsou po výhře nad Fribourgem na Spengler Cupu v semifinále

Hokejisté Vítkovic ve svém druhém vystoupení na Spenglerově poháru v Davosu přehráli vedoucí tým švýcarské ligy Fribourg 2:1 a postoupili přímo do nedělního semifinále, protože si v základní skupině zajistili prvenství. Rozhodující a svůj třetí gól na turnaji vstřelil Rudolf Huna.

Vítkovický brankář Filip Šindelář vychytal výhru nad Fribourgem

Vítkovický brankář Filip Šindelář vychytal výhru nad Fribourgem | Zdroj: ČTK

Po porážce v prodloužení s Ufou došlo ve vítkovické sestavě hned ke čtyřem změnám. Do branky se postavil Šindelář a zahráli si i Rehák, Hruška a Šedivý. Svěřenci kouče Oremuse byli v úvodu opět aktivnějším týmem, ale do první velké šance se dostal švýcarský protivník.

V 9. minutě se hýbalo skóre poprvé zásluhou Szturce, který se z pravé strany prodral před brankáře a švihem uklidil puk pod horní tyčku. Pak začal diktovat tempo hry lídr švýcarské nejvyšší soutěže s několika zámořskými hráči v sestavě.

Vítkovice ovšem pozorně bránily ve vlastním pásmu a Fribourg si vyložené gólové příležitosti nevytvářel a tak hned na začátku druhé třetiny zvýšil Huna, který za brankou zachytil rozehrávku soupeře a zezadu rychle puk zasunul gólmanovi mezi betony.

Fribourg korunoval svůj nápor až ve třetím dějství, kdy pozorného Šindeláře překonal Sprunger, který se po buly nejrychleji chopil odraženého puku a ranou nad lapačku snížil. Ostravané ovšem žádné další komplikace nepřipustili ani při power play a zajistili si tak volnou sobotu a rovnou postup do nedělního semifinále.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu (Švýcarsko):

Skupina A:

HC Vítkovice Steel - HC Fribourg-Gottéron 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky a nahrávky: 9. Szturc (R. Hruška, Malík), 22. Huna - 45. Sprunger (Bykov). Rozhodčí: Rochette (Švýc.), Skilliter (Kan.) - Kohler, Tscherrig (oba Švýc.). Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 6500

Sestava Vítkovic: Šindelář - Wellinger, Barinka, Sloboda, Kudělka, Malík, Stehlík, L. Kovář, Rehák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - J. Káňa, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kucsera, Walker. Trenéři: Oremus a Svozil

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít