Vítkovice po 25. kole opět v čele extraligy střídají Zlín

Moravské celky si znovu předávají štafetový kolík pro lídra hokejové extraligy. Dosud vedoucí Zlín nestačil ve šlágru kola na pražskou Slavii a dal tak šanci ostravskému rivalovi z Vítkovic. Ten se díky vysoké výhře v Karlových Varech vyhřívá na prvním místě tabulky, ovšem pouze s jednobodovým náskokem.

Souboj Karlových Varů a Vítkovic

Souboj Karlových Varů a Vítkovic | Zdroj: ČTK

PSG Zlín - HC Slavia Praha 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

V utkání prvního s pátým se očekával vyrovnaný souboj i proto, že Slávisté drželi pětizápasovou vítěznou sérii. Pražané sice v utkání už od 10. minuty prohrávali, nakonec ale svou šňůru prodloužili. Zasloužil se o to nejproduktivnější hráč extraligy Roman Červenka. Na první gól nahrál Hruškovi, pak vstřelil druhý rozhodující a sám nakonec i uzavřel skóre zápasu na 1:3.

Branky a nahrávky: 10. Köhler (Balaštík) - 17. D. Hruška (Beránek, Červenka), 22. Červenka (Havel, Sklenář), 57. Červenka (Doležal, Sloboda). Rozhodčí: Minář, Turčan - Čech, Lhotský. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 5229.

00:00 / 00:00

25. kolo očima našich reportérů

HC Energie Karlovy Vary - HC Vítkovice Steel 1:5 (1:1, 0:1, 0:3)

Prokletí nové arény karlovarských pokračovalo. Doložila to 4. minuta, kdy si nahození vítkovického Kvapila srazil jeden z bránících hráčů za svého brankáře. Snaha se karlovarským vyplatila v 17. minutě, kdy se dalekou střelou prosadil Skuhravý. Chyby domácích v obraně ale nekončily, takže se ve 33. minutě prosadil Kvapil, tentokrát už sám. V závěrečné třetině pak hosté zasypali domácí branku ještě třemi brankami a posunuli se tak do čela extraligové tabulky.

Branky a nahrávky: 17. Skuhravý (Dobroň) - 4. Kvapil (Burger), 34. Kvapil (Klimek, Burger), 46. Krenželok (Stehlík), 57. Burger (Klimek, Kvapil), 58. R. Hruška (Ujčík, Šedivý). Rozhodčí: Husička, Hradil - Bryška, Chytil. Vyloučení: 4:5. Využití: 0:1. Diváci: 4294.

HC Benzina Litvínov - HC Plzeň 1929 2:6 (0:0, 1:2, 1:4)

Na úvodní gól Plzně z 25. minuty dokázali domácí rychle odpovědět, ale v polovině zápasu zvadli a aktivněji hrající Západočeši se znovu dostali do vedení. Režii zápasu už potom nepustili se svých rukou. Litvínovští si komplikovali život chybami v kombinaci a nevedly se jim ani přesilovky. Body tak pro ně zůstaly v nedohlednu.

Branky a nahrávky: 26. J. Černý (Pilař, Vopat), 54. Kubinčák (Trávníček) - 25. Adamský (Benda, Bomersback), 35. Modrý (Benda), 42. M. Straka (Benda, Vampola), 50. Vlasák (Hvila, M. Straka), 52. Hvila (M. Heřman), 58. Dvořák (Hvila, Jan Kovář). Rozhodčí: Jeřábek, Homola - Jindra, Kreuzer. Vyloučení: 10:7, navíc Trávníček 10 min. a Vopat (oba Litvínov) do konce utkání. Využití: 0:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 5085.

BK Mladá Boleslav - HC Eaton Pardubice 2:4 (0:3, 1:0, 1:1)

Domácí první třetinu prospali a po dvaceti minutách prohrávali 0:3. Už po devíti sekundách se trefil Somík, do první sirény se navíc prosadili Klejna a Cetkovský. Až na začátku druhé části vrátil boleslavské do hry Pabiška. Když ale Středočeši prohospodařili dvojnásobnou přesilovku a navíc Pineault přidal čtvrtý gól Pardubic, bylo rozhodnuto.

Branky a nahrávky: 22. Pabiška (Král, Frolo), 58. Fabuš - 1. Somík (Cetkovský), 11. Klejna (Somík), 20. Cetkovský (Špirko, Somík), 46. Pineault (Radil). Rozhodčí: Šír, Jebavý - Tošenovjan, Venglář. Vyloučení: 5:6, navíc J. Kasík (M. Boleslav) 10 min. Bez využití. Diváci: 3915.

HC Oceláři Třinec - HC Geus Okna Kladno 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Domácí utkání rozjeli úspěšně. V 15. minutě otevřel skóre Radek Bonk, jenže nakonec se Oceláři museli trošku třást o výsledek. Hosty nakopl Mikulíkův vyrovnávací gól těsně před druhým klaksonem a dlouho pak živili naději na bodový zisk. Jenže v poslední desetiminutovce už znovu úřadovali Slezané. Trefy Růžičky a Peterka stanovily konečné skóre na 3:1.

Branky a nahrávky: 15. Bonk (Peterek), 51. M. Růžička (Cartelli, Polanský), 57. Peterek (Seman) - 40. Mikulík (Mudroch). Rozhodčí: Šindler, Zubzanda - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. Diváci: 3217.

Další čtyři týmy si už své zápasy 25. kola předehrály. Liberec porazil Kometu Brno 2:1 a Sparta České Budějovice 4:3 v prodloužení.

Tomáš Kohout, Aleš Procházka, Metoděj Novák, Pavel Petr, Robert Štach, Martin Hlucháň Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít