Vítkovice po nájezdech prodloužily finálovou sérii

Vítkovičtí hokejisté byli na pokraji vyřazení, přesto v poslední minutě otočili páté finále play off Tipsport extraligy, když zvítězili po samostatných nájezdech 5:4. V závěru utkání totiž prohrávali o jednu branku, ale v čase 59:30 vyrovnal Lukáš Klimek. Páté finále se hraje v úterý.

Vítkovický brankář Roman Málek 'to' nepustil ani tentokrát

Vítkovický brankář Roman Málek 'to' nepustil ani tentokrát | Zdroj: ČTK

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 5:4 po sam. nájezdech (2:2, 1:0, 1:2 - 0:0)

Oba týmy předvedly útočný hokej na velmi vysoké úrovni. Nejprve se prosadil Radek Bonk, kterému připravili výbornou pozici po chybě domácí obrany Martin Růžička a Václav Varaďa.

Ale Vítkovice po chybě naopak v hostující obraně vyrovnaly, když se střelou na vyrážečku prosadil Juraj Sýkora. Třinec dostal Lukáš Zíb, který nejprve netrefil tvrdou bombou branku, puk se k němu ale od plexiskla vrátil a zíb přesným švihem zápěstím prostřelil domácího Málka.

Ale Vítkovice opět vyrovnaly, a dokonce při vlastním oslabení. To když Klimek s Vránou nebojácně napadali třineckou rozehrávku, získali puk a Vrána ho poslal až za hostujícího gólmana Hamerlíka.

Ve druhé části se Vítkovice dostaly i do vedení. V přesilové hře odtsl při třineckém střídání Húževka přihrávku do jízdy a bombou na vzdálenější tyč trefil oblastní horního rohu.

Třinec předvedl ve třetí části rychlý obrat. Nejdříve využil Lojek přesilovou hru a přihrávku Bonka a vzápětí využil zmatků v domácí obraně Kohn.

Vítkovice dostaly šanci na srovnání v 57. minutě, kdy rozhodčí vyloučil třineckého Richtera. Domácí odvolali brankáře, ale početní výhoda se jim vůbec nepovedla a Jan Peterek mohl 40 sekund před koncem definitivně rozhodnout. Od modré čáry totiž mířil s pukem na holi na opuštěnou branku, ale minul, k puku se dostal Vrána, přihrál Káňovi, který tvrdě vypálil, Hamerlík jeho pokus pouze vyrazil před sebe a dojíždějící Klimek v čase 59:30 vyrovnal.

V prodloužení měl nejprve šanci domácí Ujčík, který v úniku nastřelil tyč. Na druhé straně minul v dobré šanci Bonk.

V samostatných nájezdech byly vítkovice v celé sezóně mnohem úspěšnější a rázně to předvedly i ve čtvrtém finále. Zatímco domácí Ondřej Šedivý i Viktor Ujčík předvedli výbornou koncovku, hostující Vojtěcha Poláka a Radka Bonka vychytal gólman Roman Málek.

Pátý zápas se bude hrát v úterý v Třinci.

Branky a nahrávky: 7. J. Sýkora (Burger, Vosátko), 19. Vrána (Klimek, Malík), 35. Húževka (Káňa, Ujčík), 60. Klimek (Káňa, Vrána), rozhodující nájezd Šedivý - 5. Bonk (Varaďa, M. Růžička), 12. Zíb, 51. Lojek (Kohn, D. Květoň), 53. Kohn (Krajíček, Polanský). Proměněné nájezdy: Šedivý, Ujčík (oba Vítkovice). Neproměněné nájezdy: Polák, Bonk (oba Třinec). Rozhodčí: Baluška, Ország (oba SR) - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:6. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 9471 (vyprodáno). Stav série: 1:3.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít