Vítkovice podlehly na úvod Spengler Cupu Kanadě 4:5

Vstup do Spengler Cupu hokejistům Vítkovic nevyšel. Český zástupce na tradičním turnaji ve švýcarském Davosu podlehl výběru Kanady 4:5. Ke druhému zápasu nastoupí Vítkovice už zítra večer proti domácímu Davosu.

Utkání 33. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Piráti Chomutov 26. listopadu v Ostravě. Hráči Vítkovic se radují z druhého gólu. Zleva obránce Richard Stehlík a útočníci Erik Němec a Peter Húževka. | Zdroj: ČTK

Utkání jako na houpačce začal lépe tým Kanady, který v první třetině dvakrát vedl, ale Vítkovice dvakrát srovnaly. Ve druhé třetině se průběh zápasu otočil, Vítkovice daly gól, ale Dupont po 35 sekundách přesilové hry vyrovnal.

Jenže další gól byl Vítkovic byl ještě rychlejší, protože Húževka se prosadil pouhých 11 sekund po Dupontovi. Ale na Kanadě bylo vidět, že její hráči jsou kvalitnější, což se ve třetí třetině projevilo i na skóre.

Kanada byla důraznější v blízkosti brankáře Šindeláře, podobným způsobem se prosadili Ritchie i Walser, kteří Vítkovicím připravili první prohru na turnaji.

O první vítězství se může slezský tým pokusit znovu zítra, tentokrát proti domácímu Davosu.

Kanada - HC Vítkovice Steel 5:4 (2:2, 1:2, 2:0)

Branky a nahrávky: 3. Bolduc (Erhardt), 10. Metropolit (Kinrade), 34. Dupont (Micflikier), 49. Ritchie (Beaudoin, Haydar), 54. Walser (Stewart, Metropolit) - 5. Kucsera (M. Hlinka), 18. Stehlík (Burger), 32. Huna (Svačina), 34. Húževka (Vandas). Rozhodčí: Kurmann, Massy - Fluri, Kohler (všichni Švýc.). Vyloučení: 6:8, navíc M. Hruška (Vítkovice) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 6000.

Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít