Vítkovice podlehly v semifinále hokejového Spengler Cupu Davosu 4:5

Hokejisté Vítkovic letos Spengler Cupu nevyhrají. V semifinále totiž podlehli v Davosu domácímu týmu 4:5. Ve finále se švýcarský tým utká s Kanadou, která porazila Fribourg 5:1.

Čtvrtfinále play off hokejové extraligy, 2. zápas, HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Vítkovice Steel 9. března v Pardubicích. Útočník Vítkovic Viktor Ujčík proměňuje nájezd na brankáře Dušana Salfického | Zdroj: ČTK

Domácí byli v úvodu aktivnější a ve 12. minutě se dočkali první branky. V úvodní šanci ještě gólman Šindelář Kanea vychytal, na podruhé už ale útočník Davosu nezaváhal. Vítkovicím se ovšem podařilo výsledek kolem poloviny zápasu otočit.

Nejprve se prosadil přesnou ránou Klimek a po něm překonal domácího brankáře i Kudělka. Jenže zápas jako na houpačce pokračoval. Za 36 sekund bylo srovnáno, když z dorážky skóroval Hofmann, navíc ještě do konce druhé třetiny poslal po samostatném úniku Davos opět do vedení Bürgler.

Ostravský tým se ale nevzdal a ještě dvakrát dokázal vyrovnat. Nejprve dával Sztruc na 3:3 a po Thorntově trefě znovu dorovnal stav utkání Svačina. Na gól Kanea 22 sekund před koncem třetí třetiny už ale Vítkovice kvůli nedostatku času odpovědět nedokázaly.

Hokejový Spenglerův pohár v Davosu (Švýcarsko) - semifinále:

HC Davos - HC Vítkovice Steel 5:4 (1:0, 2:2, 2:2)

Branky a nahrávky: 12. Kane, 32. Hofmann (P. Sýkora, Von Arx), 37. Bürgler (Marha), 47. Thornton (Tatíček), 60. Kane (Joggi) - 28. Klimek (Burger), 32. Kudělka (Huna), 43. Szturc (Walker, R. Hruška), 55. Svačina (Roman). Rozhodčí: Skilliter (USA), Reiber - Kohler, Müller (všichni Švýc.). Vyloučení: 2:2. Bez využití. Diváci: 6504.

Sestava Vítkovic: Šindelář - Wellinger, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, T. Voráček, Rehák - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Walker, R. Hruška, Szturc - Šedivý, Kucsera, Kolouch - J. Káňa. Trenéři: Oremus a Svozil.

Kanada - Fribourg-Gottéron 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky:37. a 55. Duchene, 17. Spezza, 23. Pouliot, 47. Colaiacovo - 37. Kwiatkowski.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít