Vítkovice prohrály v semifinále Spengler Cupu s Davosem

Hokejisté Vítkovic si o triumf na Spengler Cupu nezahrají. V semifinále turnaje prohráli s domácím Davosem 2:4. Soupeřem švýcarského týmu bude v boji o celkové vítězství Dinamo Riga, který vyhrálo nad Wolfsburgem 4:1.

Gregory Sciaroni z Davosu poprvé překonává vítkovického brankáře Romana Málka

Gregory Sciaroni z Davosu poprvé překonává vítkovického brankáře Romana Málka | Zdroj: ČTK

Vítkovice nezačaly utkání dobře, už ve čtvrté minuty prohrávaly po gólu Sciaroniho 0:1 a domácí navíc byli aktivnějším týmem. České mužstvo ale dokázalo ze své první větší šance vyrovnat, když se po brejku prosadil Šedivý.

Ve 24. minutě šel ostravský celek dokonce po brance Walkera do vedení, jenže Davos žádné překvapení nepřipustil. A velkou měrou se o to zasloužili čeští hokejisté v jeho sestavě.

Tatíček prakticky vzápětí srovnal na 2:2, v polovině utkání potom znovu strhl skóre na stranu domácích Brendl a při závěrečné power-play Vítkovic pečetil výhru švýcarského týmu Petr Sýkora.

Hokejový Spengler Cup v Davosu (Švýcarsko) - semifinále:

HC Davos - HC Vítkovice Steel 4:2 (1:1, 2:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 4. Sciaroni (Earl, Sejna), 25. Tatíček (Niinimaa, Von Arx), 30. Brendl (Guggisberg, Niinima), 60. P. Sýkora - 12. Šedivý (Collenberg), 24. Walker (Kucsera). Rozhodčí: Jablukov (Něm.), Stricker - Kohler, Kaderli (všichni Švýc.). Vyloučení: 4:3. Bez využití. Diváci: 7000

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít