Vítkovice rozdrtily Kladno 7:0 a vedou extraligu

Hokejisté Vítkovic potvrdili dobrou formu z úvodu sezóny i v pátém kole O2 extraligy, když na domácím ledě rozstříleli Kladno 7:0. Se čtrnácti body tak vévodí tabulce. Na opačném konci se usadila Kometa Brno, která ani na pátý pokus body nezískala.

Fanoušci HC Vítkovice Steel

Fanoušci HC Vítkovice Steel | Foto: HC Vítkovice

Vítkovice Steel - Geus Okna Kladno 7:0 (0:0, 4:0, 3:0)

Jasně lepší domácí se rychle ujali role favorita a soupeře odsoudili do pozice přihlížejícího týmu. Po úvodní zahřívací třetině spustili v těch dalších ostrostřelbu.

Branky a nahrávky: 23. Štefanka (Trnka), 26. Štefanka (Sičák), 33. Hubáček, 38. Burger (Hubáček), 48. Burger (Hubáček), 48. Sičák (Ujčík, Kvapil), 57. Krenželok (Štefanka, Trnka). Vyloučení: 5:6. Bez využití. Diváci: 4055.

HC Mountfield České Budějovice - HC Slavia Praha 6:1 (2:0, 3:1, 1:0)

Zápas domácí proměnili v naprosto jednoznačnou partii. I když to ještě ve 27. minutě, kdy na 1:2 snižoval Čevenka, vypadalo na pořádné drama. Pak už ale budějovičtí jasně dominovali.

Branky a nahrávky: 7. Mertl (Kůrka, L. Poživil), 19. Melichárek (Vydarený), 28. Melichar (Sailer), 37. Kůrka (Vak, Gřegořek), 39. L. Květoň (Sailer, Šimánek), 45. Sailer (Šimánek, L. Květoň) - 27. Červenka (Endál). Vyloučení: 7:6. Využití: 1:0. Diváci: 5003.

00:00 / 00:00

O2 extraliga - 5. kolo

BK Mladá Boleslav - HC Plzeň 1929 2:3 (0:2, 2:1, 0:0)

Plzeň bez problémů přežila úvodní boleslavský tlak a do první sirény získala dvoubrankové vedení. Pöpperle navíc zlikvidoval Nouzovi trestné střílení. Domácí se probudili až v polovině zápasu a dva slepené góly je vrátily do hry. Do kabin přesto odcházeli s jednobrankovým mankem. Závěrečná část už změnu stavu nepřinesla, Západočeši tak v dramatickém utkání vybojovali tři body.

Branky a nahrávky: 30. Handlovský (D. Vrbata, Bahenský), 32. Jiruš (Macho) - 14. Scofield (Vlasák, Bomersback), 20. Vlasák (Jeřábek), 39. Heřman (Vampola). Vyloučení: 8:10, navíc Frolo 10 min. a Jiruš (oba Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:1. Diváci: 3280.

HC Eaton Pardubice - HC Benzina Litvínov 9:3 (3:2, 4:0, 2:1)

Žlutočerní byli domácím důstojným soupeřem jen v úvodní třetině. Pak už to byl ale až příliš jednoznačná koncert domácích. Petr Sýkora navíc zaznamenal hattrick.

Branky a nahrávky: 13. Koukal (Starý, Zohorna), 16. Starý (Havíř, Koukal), 19. Zohorna (Starý), 24. Nakládal (Koukal, Havíř), 24. P. Sýkora (Pivko, Richter), 30. Zohorna (Koukal), 34. P. Sýkora (Richter), 55. P. Sýkora (Richter), 59. Pivko (Divíšek) - 2. Vopat, 17. Reichel (Lukeš, Kroupa), 59. Šlégr (Bojer, Jenáček). Vyloučení: 5:11. Využití: 3:1. Diváci: 7910.

HC Sparta Praha - Bílí Tygři Liberec 3:2 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 1:0)

Dvougólové vedení zajistila Pražanům dvojice Langhammer, Hlinka, jenomže liberečtí vystupňovali tempo a jejich finiš domácí zaskočil. Hlaváč a Kašpařík se postarali o vyrovnání, a tak vítěze určila až 64. minuta, kdy skóroval Ton.

Branky a nahrávky: 3. J. Hlinka (Langhammer), 32. J. Hlinka (Langhammer, Hromas), 64. Ton (Gulaši) - 53. Hlaváč (P. Nedvěd, Klimenta), 56. Kašpařík (Víšek, Bartovič). Vyloučení: 8:7. Využití: 0:1. Diváci: 5097.

PSG Zlín - HC Energie Karlovy Vary 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)

Domácí přivítali brankáře Sáblíka hned ve druhé minutě gólovou ranou Noska od modré čáry. Energie se však oklepala poměrně rychle a za dalších deset minut srovnal po Pechově vybídnutí Skladaný. Vítězný gól pro domácí Berany ale zajistil Leška a Zlín si výhru pojistil ještě dvěma góly.

Branky a nahrávky: 2. Nosek, 32. Leška (Důras, Rachůnek), 43. Roman Vlach (Kubiš), 51. Záhorovský (Míka, Galvas) - 12. Skladaný (Pech). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 4389.

HC Kometa Brno - HC Oceláři Třinec 1:5 (0:1, 0:3, 1:1)

Kometa bojovala, v úvodu obou třetin měla více ze hry. Ale zbrklá kombinace a tragická koncovka doslova darovaly tři body celku z Podbeskydí. Třinci stačil k vítězství průměrný, ale ukázněný výkon.

Branky a nahrávky: 47. Bičánek (Dopita, Erat) - 15. Seman (Peterek), 27. Tomas (Polák, Polanský), 27. Peterek (Malec), 37. Balej (Kohn), 55. Peterek (Martynek). Rozhodčí: Šír, Mikula - Bryška, Chytil. Vyloučení: 8:7, navíc Svoboda - Polanský oba 10 min. Bez využití: Diváci: 7200 (vyprodáno).