Vítkovice v dohrávce 5. kola vyhrály na Slavii 2:1

Hokejisté Vítkovic vyhráli v dohrávce 5. kola Tipsport extraligy na ledě Slavie 2:1 a po třetím vítězství v řadě se posunuli na třetí místo tabulky. Domácí zůstávají jedenáctí.

Brankář Slavie Miroslav Kopřiva pustil za svá záda dva puky. Vítkovicím to stačilo na výhru | Zdroj: ČTK

První branku utkání dal domácí útočník Marek Tomica, který z dorážky překonal Romana Málka a poslal svůj tým do vedení. To slávistům ale vydrželo pouhých šest minut. Od modré se trefil vítkovický Vladimír Svačina. Druhou branku hostí pak přidal tři minuty před koncem první třetiny Marek Malík.

00:00 / 00:00

Slavia podlehla Vítkovicím 1:2

Vítkovice měly velkou šanci své vedení ještě navýšit, když ve druhé třetině hrály dvouminutovou přesilovku pět na tři, ale nedokázali se v ní dostat do žádné šance.
Hosté přesto došli ke třetí výhře v řadě a slávistickému trenérovi Růžičkovi pokazili jubilejní 500. zápase na lavičce v základní části nejvyšší soutěže.

HC Slavia Praha - HC Vítkovice Steel 1:2 (1:2, 0:0, 0:0)

Branky a nahrávky: 10. Tomica (Jaškin) - 16. Svačina (Huna), 17. Malík (J. Sýkora). Rozhodčí: Fraňo, Hribik - Kájínek, Podrazil. Vyloučení: 7:6. Bez využití. Diváci: 3236.
Slavia Praha: Kopřiva - Kadlec, Špelda, Roth, Žižka, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Micka, Štefanka, Krenželok - T. Svoboda, Branda, Vondrka - Jaškin, V. Růžička ml., Tomica - P. Jelínek, Sklenář, Doležal (30. Endál). Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.
Vítkovice: Málek - Punčochář, Barinka, Malík, Rehák, Ovčačík, Trnka, Voráček - Ujčík, Húževka, J. Sýkora - Huna, Burger, Svačina - Vrána, Pohl, Klimek - Šedivý (21. Szturc), Strapáč, Káňa. Trenéři: Trličík a Moták.

Martin Hlucháň, Štěpán Pokorný Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít