Vítkovice vyhrály na Slavii a jsou krok od finále

Hokejisté Vítkovic dokázali zvítězit ve čtvrtém utkání semifinále play off České pojištovny na ledě Slavie 4:3 a v sérii vedou 3:1. Od postupu do finále O2 extraligy je tak dělí jediná výhra. Pátý zápas se hraje ve Vítkovicích v pátek.

O2 Extraliga - Play Off

O2 Extraliga - Play Off | Foto: O2 ELH

Slavia Praha - Vítkovice Steel 3:4 (1:1, 2:1, 0:2)

Lepší vstup do utkání si hokejisté Slavie nemohli přát. Už ve třetí minutě vybojoval kotouč v útočné třetině Kůrka, přihrál Červenkovi a zřejmě nejlepší hráč O2 extraligy nedal brankáři Štěpánkovi šanci.

Vítkovice ale dokázaly v úvodní části skóre vyrovnat. Lehký puk vystřelený Barinkou od modré čáry prošel skze hradbu hráčů a zapadl za Furchova záda.

00:00 / 00:00

Utkání z pohledu reportéra Aleše Procházky

Domácí skórovali rychle i na začátku prostředního dějství. Ve 23. minutě našel Vondrka přihravkou zpoza branky Svobodu a ten zvýšil na 2:1. K vyrovnání pomohla ostravskému týmu přesilová hra. Tu využil ve 29. minutě Szturc.

Ještě jednou v utkání šla do vedení Slavia. Při početní výhodě tečoval za Štěpánka ve 32. minutě Rothovu střelu Havel.

Závěrečná třetina ovšem nabídla obrat ve skóre. Deset minut před koncem vyrovnal z dorážky Štefanka a v 59. minutě rozhodl o vítězství Vítkovic Hruška.

Gólu ale předcházela hrubá chyba slávistického brankáře Furcha. Ten neudržel lehkou střelu Ujčíka, puku se zmocnil Svačina, který objel branku a pro Hrušku už po jeho přihrávce nebylo problémem skórovat do opuštěné domácí branky.

Branky a nahrávky: 3. Červenka (Kůrka), 24. Svoboda (Vondrka, Campbell), 32. Havel (Roth, Červenka) - 12. Barinka (Ujčík), 29. Szturc (Štefanka, Krenželok), 50. Štefanka (Selingr, Szturc), 59. R. Hruška (Svačina). Rozhodčí: Hradil, Hribik - Pešek, Jelínek. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:1. Diváci: 8971. Stav série: 1:3.

Slavia: Furch - Kadlec, Vašíček, Roth, Žižka, Campbell, Kolařík - Kůrka, Červenka, Vondrka - Svoboda, Holec, Doležal - Havel, V. Růžička ml., M. Čermák - Endál, P. Jelínek, Sklenář. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Vítkovice: Štěpánek - Jurečka, Barinka, Rehák, Stehlík, Kuboš, Trnka - Klimek, Burger, Kvapil - Ujčík, Vrána, Svačina - Szturc, Štefanka, Krenželok - Strapáč, R. Hruška, Selingr. Trenéři: Hadamczik a Konečný.

Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít