Vítkovice vyhrály v Budějovicích a jsou v semifinále

Hokejisté Vítkovic zvládli šesté utkání čtvrtfinálové série na ledě Českých Budějovic, když vyhráli 2:0 a postoupili do semifinále play-off Tipsport extraligy. V něm už jsou Pardubice, které vyřadily Zlín.

Fanoušci HC Vítkovice Steel

Fanoušci HC Vítkovice Steel | Foto: HC Vítkovice

HC Mountfield České Budějovice - HC Vítkovice Steel 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

O výsledku rozhodla první třetina, ve které padly oba góly. Ten první dal ve třinácté minutě Vosátko, druhý přidal v poslední minutě úvodního dějství obránce Malík. České Budějovice, které nastoupily bez útočníka Gulaše, vítkovického brankáře Málka překonat nedokázaly.

00:00 / 00:00

Utkání České Budějovice - Vítkovice sledoval redaktor Radiožurnálu Kamil Jáša

Naopak hosté si chytře hlídali dvoubrankový náskok a vyráželi do rychlých protiútoků. Po jednom z nich dostali puk za brankovou čáru, ale spolu s ním i brankáře Kováře, s kterým posunuli i branku. Situaci prozkoumal videorozhodčí a gól neuznal. Přesto vítkovičtí dotáhli zápas k vítězství a celou sérii vyhráli 4:2 na zápasy.

Branky a nahrávky: 13. Vosátko (Szturc, Tomas), 20. Malík (Ujčík, Burger). Rozhodčí: Hradil, Jeřábek - Gebauer, Lederer. Vyloučení: 8:11, navíc Šimánek (České Budějovice) 10 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 6421 (vyprodáno). Konečný stav série: 2:4.
České Budějovice: Jakub Kovář - Vykoukal, Vydarený, Kolarz, Ptáček, Novák, Šulc - Šimánek, Mikeska, Burian - L. Květoň, Kašpařík, Pletka - Kuchejda, Mertl, R. Pšurný - Červený, Langhammer, Podlešák. Trenéři: F. Výborný a Kupka.
Vítkovice: Málek - Vosátko, Malík, Ovčačík, Trnka, Punčochář, Ficenc, Bartoň, Rehák - Huna, Húževka, Strapáč - Ujčík, Burger, Káňa - Pohl, Vrána, Klimek - Szturc, J. Sýkora, Tomas. Trenéři: Trličík a Moták.

Kamil Jáša, Vojtěch Bureš Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít