Vítkovický kouč Moták: V útoku spoléháme na ostřílené kozáky

Dvě stříbrné medaile v posledních dvou letech. To je vizitka, která by mohla svádět k tomu, že i letos budou hokejisté Vítkovic patřit mezi favority extraligy. Zvlášť, když si loni finále zahráli s kádrem, který prošel obrovským výprodejem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pardubice x Vítkovice | Foto: HC Eaton Pardubice

„Už jsem to někde slyšel, že jsme si na sebe upletli bič, ale co to je? Znamená to snad, že budeme pracovat hůř, nebo že něco podceníme? Vždycky budeme pracovat tak, abychom na střídačce i na ledě odvedli maximum. Samozřejmě se může stát, že nám to v některých momentech nepůjde. To se stát může,“ naznačuje trenér Zdeněk Moták, že se jeho, ještě loni bezejmennému týmu, hlava z nečekaného úspěchu rozhodně nezamotala.


I proto ani tentokrát z Ostravy neuslyšíte slova o nejvyšších cílech. Spíše se přemýšlí o tom, jak nahradit skoro dvě desítky branek, které nastřílel v loňské základní části Rudolf Huna, jenž odešel do popradského Lva a kdo zastoupí druhého nejlepšího střelce loňského play off Petra Vránu, který zamířil do ruského Chabarovsku.

„To je otázka se kterou se potýkáme, ty góly nám chybí. Doufáme, že se rozstřílí zase někdo jiný. Loni to byl i Honza Káňa, který v přípravě zatím nedal ani gól, ale může to být i Jirka Burger či Viktor Ujčík. Na staré kozáky hodně spoléháme. Pak ještě Lukáš Klimek. To jsou jména, která by měla naše kanadské bodování táhnout.“

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítkovičtí hokejisté se připravují na novou sezonu pod koučem Motákem

I přes tyto ztráty však Vítkovice zažily poměrně vydařenou přípravu. Stali se jedním ze dvou celků, který dokázal porazit Lev Poprad, na Tatranském poháru se zastavily až ve finále a na třízápasovém turné po Švýcarsku dokázali zdolat i úřadujícího mistra ze země Helvétského kříže Davos. S ním se utkají ještě i na konci prosince, neboť úspěchu v podobě dvou stříbrných extraligových medailí z posledních dvou sezón si všimli i organizátoři Spengler Cupu.

„Je dobře, že se zúčastníme nejlepšího, nejstaršího a nejuznávanějšího turnaje v Evropě. Bude to i společenská událost, ale my tam jedeme hlavně hrát hokej, udělat dobrý výsledek a reprezentovat Vítkovice,“ říká Zdeněk Moták, který ve své trenérské kanceláři v ČEZ Aréně už nesedává jen s Mojmírem Trličíkem.

Trenérské duo se rozrostlo na trio, poté co Martin Prusek ukončil kariéru a stal se trenérem brankářů všech vítkovických družstev. Nabízí se tedy otázka, kdo vlastně bude rozhodovat o tom, kdo se postaví v extralize mezi tři vítkovické tyče. Trenérská dvojice Trličík Moták anebo kouč brankářů?

„Martin Prusek bude mít určitě velký poradní hlas. Je to domluva mezi hlavním trenérem, asistentem i koučem brankářů, ale i toho samotného gólmana, který by měl podávat co nejlepší výkony. Brankář je základ mužstva a dělají 60 až 70% mužstva. To loni Málek dokázal dokonale,“ uzavírá kouč Vítkovic Zdeněk Moták.

Radim Sajbot Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme