Vítkovičtí hokejisté obětovali Vánoce Spengler Cupu

Mistrovství světa "dvacítek" totiž není jedinou prestižní akcí, která se v tomto sportu o Vánocích koná. Tou další je tradiční Spengler Cup, na němž bude mít český hokej také své zastoupení. Reprezentovat ho budou v Davosu Vítkovice.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vítkovičtí hokejisté se radují z vítězství 3:2 nad Litvínovem | Foto: ČTK

Zatímco loni cestovaly Vítkovice na Spengler Cup poprvé po více než třiceti letech, tak tentokrát dostaly pozvánku na nejstarší hokejový turnaj světa už podruhé za sebou. Což je ocenění jako hrom, neboť pořadatelé zvou pravidelně pouze čtveřici klubů z celé Evropy. I proto v ostravské výpravě přetrvává pocit hrdosti.

"Je to dobrý pocit, že budeme hrát ještě nějaké zápasy, je to navíc, všichni se těší. Navíc to je v Davosu, to je pěkné město a všichni tam pojedou rádi, i když to je takhle přes Vánoce," říká útočník Nathan Walker a jeho slova potvrzuje také Jan Káňa.

Přehrát

00:00 / 00:00

Vítkovice opět jedou na spenggler Cup, zajímal se o to Radim Sajbot

Podle něj je měření sil pod Jakobshornem tou nejprestižnější konfrontací, kterou může hokejista na evropské klubové scéně zažít. I proto Káňovi nevadilo opouštět domov jen pár hodin po rozbalování dárků: "Je to škoda, že jsme mohli zůstat s rodinou doma, užít si svátky. Ale zase vás uvidí spousta lidí, uvidíte jméno sobě i klubu."

"Loni jsme to už zažily a rodiny už jsou na to zvyklé, protože jsem dřív hrál na mistrovství světa dvacetiletých. Vlastně už čtyři roky nejsem na Vánoce doma, ale počítají s tím a už jsou zvyklí," dodává.

Před rokem odlétaly Vítkovice z mošnovského letiště bez sedmi zraněných hráčů. Letos je počet absentujících mnohem nižší. V defenzívě bude ostravskému klubu pod Alpami chybět pouze Roman Polák a útočníci Viktor Ujčík s Petrem Strapáčem. I proto Vítkovice představí v Davosu jen jedinou zahraniční posilu.

"Posila se jmenuje Thomas Wellinger. Samozřejmě to je mezinárodní úroveň, každý zápas velmi kvalitní. Našim cílem je být úspěšní v zápasech, protože to je reprezentace, i když také příprava na extraligu," říká trenér Peter Oremus, který doufá, že by Vítkovice mohly navázat na svou loňskou semifinálovou účast.

I když to v konkurenci švýcarského Fribourgu , německého Mannheimu, ruské Ufy, domácího Davosu s posilami z NHL anebo Kanadou v hvězdné sestavě bude nesmírně složité.

Radim Sajbot, Martin Charvát Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme