Vítkovičtí hokejisté opět vyhráli, Kometa stále bez bodu

Hokejisté Českých Budějovic zvítězili v šestém kole O2 extraligy nad Kometou Brno 5:2. V dalších utkáních nestačil Litvínov na Vítkovice 1:4, Karlovy Vary na Liberec 2:4, Třinec přehrál Zlín 4:2, Sparta Mladou Boleslav 3:2, Kladno přestřílelo Slavii 6:4 a Plzeň podlehla Pardubicím 1:2 po samostatných nájezdech.

HC Vítkovice Steel

HC Vítkovice Steel | Foto: HC Vítkovice

HC Mountfield České Budějovice - HC Kometa Brno 5:2 (1:1, 3:1, 1:0)

Po prvních dvou brankách domácích Kometa do půl minuty vyrovnala, potřetí to na přesilovkový gól Gulaše nezvládla. Gulaš totiž po dalších 90 sekundách tečoval mezi Hylákovy betony střelu Gřegořka a v úvodu třetí části navýšil vedení ranou z pravého kruhu Melichárek. V závěru trefil domácí tyč Procházka, ale po střele Mertla si Kometa málem odvezla branek šest.

Branky a nahrávky: 6. Ptáček (Vak), 24. Melichar (Kůrka), 37. Gulaš (Ptáček, Kůrka), 38. Gulaš (Gřegořek, Ptáček), 43. Melichárek (Kůrka, Gřegořek) - 6. Vorel (Klimt), 24. Zubíček (Klimt). Rozhodčí: Jeřábek, Šindler - Jelínek, Pešek. Vyloučení: 5:4. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 4728.

00:00 / 00:00

6. kolo O2 extraligy

HC Sparta Praha - BK Mladá Boleslav 3:2 (0:0, 1:1, 2:1)

Půl hodiny se v holešovické aréně pouze vylučovalo, poté ujel Petr Ton a poslal Spartu za třemi body. A přestože ještě před druhou sirénou Středočeši srovnali, Sparta šla ve třetí třetině opět zásluhou Tonova gólu v přesilovce do vedení. Pabiškovo vyrovnání ale hostům alespoň prodloužení nepřineslo, hattrick dovršil střelou nad rameno bývalého spoluhráče Schwarze Petr Ton.

Branky a nahrávky: 32. Ton (D. Výborný), 47. Ton (Langhammer, Netík), 55. Ton (J. Hlinka, Kratěna) - 40. Nouza (T. Sýkora, Šterbák), 54. Pabiška (Král). Rozhodčí: Kubeš, Svoboda - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 3:8, navíc J. Kasík (Mladá Boleslav) do konce utkání. Využití: 1:0. Diváci: 4450.

HC Oceláři Třinec - PSG Zlín 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Rychlé vedení domácích zmírnilo vyloučení Poláka a přesná teč hostujícího Důrase. Ale ani zlínští nehráli v rukavičkách, v početní výhodě se prosadil Martynek - 2:1. Jenže chyba Třince pomohla k vyrovnávací brance Kolárovi.  Třetí gól dal v utkání plném vyloučení od modré čáry Cartelli. A protože ani Leška ani Tomas v úvodu třetí části netrefili, pojistil výhru po samostatné akci Růžička.

Branky a nahrávky: 3. M. Růžička (Balej, Kohn), 11. Martynek (Malec), 40. Cartelli (Kohn, M. Růžička), 52. M. Růžička (Zíb, Kohn) - 4. Důras (M. Hamrlík, Leška), 18. Kollár. Rozhodčí: Hradil, Šír - Lederer, Gebauer. Vyloučení: 8:11, navíc Polák (Třinec) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 3096.

HC Geus Okna Kladno - HC Slavia Praha 6:4 (1:2, 2:1, 3:1)

Branky Žižky a Růžičky zkraje utkání domácí nepoložily, Středočeši vyrovnali střelou Kally v početní výhodě a úspěšnými pokusy Majeského s Frolíkem se dostali do vedení. Vyrovnáné skóre po dvou třetinách zajistil biliárovým odrazem od zad brankáře Kopřivy Kolařík. Ani další přesilovková trefa Kladna nebyla vítězná, na 4:4 vyrovnával Branda. 5 minut před koncem viděl rozhodčí faul Diviše, domácí oslabení přečkali a z protiútoku dali vítěznou branku. Pokusem z mezikruží ji vstřelil Patera, který při power-play hostů trefil i poslední gól.

Branky a nahrávky: 12. Kalla (Patera, Kaberle), 23. Majeský (Kalla), 26. Frolík (Kalla, Diviš), 42. Toman (Majeský, Stieler), 58. Patera (Martin Procházka, Toman), 60. Patera - 6. Žižka (Vondrka, Endál), 9. V. Růžička ml. (Vondrka, Kadlec), 32. Kolařík (Branda), 45. Branda (Sklenář). Rozhodčí: Husička, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6. Využití: 2:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3159.

HC Energie Karlovy Vary - Bílí Tygři Liberec 2:4 (0:2, 2:1, 0:1)

Tři využité přesilovky daly hostům dostatečný náskok. Ještě do druhé přestávky sice vyrovnali Melenovský s Pechem, ale poslední branku dali Bílí tygři. Další gól z početní výhody vtřelil v čase 56:36  z bezprostřední blízkosti  Milan Bartovič. Diváci v nové  KV Aréně tak ani ve třetím extraligovém duelu neviděli domácí vítězství.

Branky a nahrávky: 32. Melenovský (Kristek, Dobroň), 38. Pech (Skladaný) - 3. P. Nedvěd (Hlaváč, Rýgl), 5. Hlaváč (Rýgl, Klimenta), 30. Hlaváč (Bartovič, Hunkes), 57. Bartovič (Čakajík, P. Nedvěd). Rozhodčí: Fraňo, Pešina - Brunclík, Kalivoda. Vyloučení: 8:6. Využití: 1:4. V oslabení: 1:0. Diváci: 4161.

HC Benzina Litvínov - HC Vítkovice Steel 1:4 (1:4, 0:0, 0:0)

Pouze osm minut potřebovali hosté k vítězství, po střelách Romana, Štefanky a Kvapila vedli 3:0. Litvínov poté kuriózně snížil, když nahození Stříteského pustil Štěpánek za svá záda. Jenže tříbrankový náskok vrátil vedoucímu týmu tabulky v přesilové hře Hruška.  Ani několik dvouminutových přesilovek 5 na 3 bezradnému Litvínovu po zbytek zápasu nepomohlo.

Branky a nahrávky: 8. Stříteský (V. Hübl) - 4. Roman (Jurečka, Svačina), 7. Štefanka (Treille, Krenželok), 8. Kvapil (Sičák), 11. R. Hruška (Stehlík, Ujčík). Rozhodčí: Souček, Turčan - Pouzar, Bádal. Vyloučení: 10:9, navíc Trávníček (Litvínov) 10 min. Bez využití. Diváci: 4105.

HC Plzeň 1929 - HC Eaton Pardubice 1:2 po sam. nájezdech (1:0, 0:1, 0:0 - 0:0)

Mnoho šancí ale minimum branek viděli diváci zvědaví na výkon Dominika Haška. První ho ve 14. minutě překonal ranou od modré čáry Jaroslav Modrý. Hostévyrovnali způsobem ojedinělým - střela Kočího byla zblokována, puk po ní vylétl vysoko do vzduchu a zapadl za gólmana Pöpperleho. Perníkáři měli v závěru šanci za  šancí, střelu Špirka zastavila tyč, tretné střílení Sýkory brankář Pöpperle. Samostatné nájezdy rozhodly i o vítězi, ten jediný proměnil ve tetí sérii Tomáš Zohorna.

Branky a nahrávky: 14. Modrý (Vlasák) - 37. Kočí (Čáslava, Somík), rozhodující sam. nájezd Zohorna. Rozhodčí: Hodek, Jebavý - Bejček, Lhotský. Vyloučení: 10:12, navíc Vampola (Plzeň) 10 min. Využití: 1:0. Divácí: 7345.

Tomáš Lörincz, Aleš Procházka, Ladislav Lhotský, Pavel Petr, Pavel Kroneisl, Radim Sajbot, Vladislav Janouškovec Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít