Vítkovičtí hokejisté prohráli v extralize s Karlovými Vary popáté za sebou

Hokejisté Karlových Varů si vezou 3 body do extraligové tabulky z Vítkovic. V dohrávce 34. kola totiž západočeský tým porazil i potřetí v sezoně, popáté za sebou, svého dnešního soupeře- tentokrát 3:1. Energie přesto zůstává v tabulce dvanáctá, svěřenci kouče Oremuse devátí.

Vítkovice opět nestačily na Karlovy Vary, zleva útočník Energie František Skladaný, obránce Vítkovic Karol Sloboda a brankář Roman Málek | Zdroj: ČTK

Úvodní minuty se nesly v útočném duchu a tak pro diváky nebylo překvapení, když se poprvé měnilo skóre už v 5. minutě, kdy se k odraženému puku dostal v mezikruží Doležal a střelou z otočky do horního rohu nedal Málkovi šanci.

Domácí hokejisté se po obdržené brance pomalu dostávali do tempa a tak až po návratu z kabin vyrovnal ve 25. minutě Svačina svým jedenáctým gólem v sezoně po rychlém protiútoku. To jakoby Vítkovice opět uklidnilo, ale možná až příliš, protože Energie se často dostávala do ohrožení Málkovi branky.

Gólmana Vítkovic ovšem nepřekonal Nosek, který trefil tyč, ani Pohl po pěkné příležitosti v oslabení. Na začátku třetího dějství po dvaceti vteřinách hosté zahrozili, Bicek ale neproměnil, ovšem varování domácím nestačilo. Za dalších několik desítek vteřin totiž lovil Málek puk ze své svatyně podruhé.

Tři body pro Karlovy Vary vystřelil Skladaný a při power play dal podobu konečnému výsledku Zucker. Vítkovičtí hokejisté tak ukončili sérii tří domácích utkání prohrou. Energie na desátou příčku Pardubic, zajišťující předkolo play off, ztrácí čtyři body.

34. kolo hokejové extraligy:

HC Vítkovice Steel - HC Energie Karlovy Vary 1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 25. Svačina (Huna, Roman) - 5. J. Doležal, 41. Skladaný (Pohl, J. Doležal), 60. Zucker (Vachovec). Rozhodčí: Minář, Šír - Dřínovský, Skopal. Vyloučení: 3:5. Bez využití. Diváci: 4604.

Vítkovice: Málek - Stehlík, Kudělka, Sloboda, Voráček, Štencel, Rehák, Malík - Klimek, Burger, Húževka - Huna, Roman, Svačina - Ujčík, R. Hruška (22. Šedivý), Strapáč - Kucsera, Kolouch, Szturc. Trenéři: Oremus a Svozil
Karlovy Vary: Závorka - D. Nosek, J. Drtina, Gulaši, Prošek, Gründling, Grman, J. Látal, Kloz - Bicek, Pech, Zaťovič - Pohl, Skladaný, J. Doležal - Zucker, Skuhravý, Košťál - Koblasa, Vachovec, T. Rohan. Trenéři: Žemlička, Kverka a Kněžický

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít