Vítkovičtí hokejisté vyhráli pošesté v řadě. Extralize dál vládne Sparta

Ve 39. kole hokejové extraligy Vítkovice uťaly třineckou sérii výher a zvítězily již pošesté za sebou. Vedoucí Sparta o vítězství v Pardubicích rozhodla již v úvodních deseti minutách. Slavii nepomohl ani kuriózní gól po chybě litvínovského brankáře Pavla Francouze.

Hokejisté Vítkovic a Třince před drželi před vzájemným zápasem sérii pěti výher

Hokejisté Vítkovic a Třince před drželi před vzájemným zápasem sérii pěti výher | Zdroj: ČTK

V duelu týmů, které vyhrály pět zápasů v řadě, přivítali vítkovičtí hokejisté Třinec. Domácí rychle vedli dvoubrankovým rozdílem, když se během čtrnácti sekund šesté minuty prosadili Petr Kolouch a Ondrej Šedivý, Třinec ale dvěma brankami Jakuba Orsavy vyrovnal.

Zpět do vedení poslal Vítkovice Roman Szturc, těsně před druhou přestávkou ale na 3:3 vyrovnal Roth. Rozhodla tak až třetí třetina. V té rozhodl o třech bodech pro domácí slovenský útočník Peter Húževka a Ondřej Roman skóroval už do prázdné branky na konečných 6:3. Vítkovičtí tak vyhráli pošesté v řadě.

Hradec se osamostatnil na 2. místě za Spartou

V přímém souboji o druhé místo přivítal Hradec Králové hokejisty Plzně. Hradecká první pětka v šestnácté minutě skvěle sehrála přesilovku pěti proti třem a po první třetině Hradec vedl. Ve druhé třetině domácí vedení znásobil nechytatelnou ranou od modré čáry Lukáš Květoň.

Normu jednoho gólu na každou třetinu splnil na začátku 53. minuty Tomáš Knotek. Hradec se tak po výhře 3:0 osamostatnil na druhém místě tabulky.

Rozjetá Sparta dorazila do Pardubic a o svém vítězství rozhodla hned v úvodu zápasu. Hned ve druhé minutě se prosadil Lukáš Pech, kterého ještě do desáté minuty napodobili Jan Buchtele a Jaroslav Hlinka.

V dalším průběhu zápasu se za Pražany prosadili Jakub Krejčík, Petr Ton a Vladimír Sičák. Jediné dva zásahy domácích si připsal na konto Petr Sýkora. Sparta nakonec vyhrála 6:2.

Slavii nepomohla ani velká chyba brankáře

I Litvínov měl proti Slavii skvělou první třetinu. Po zásazích Petera Jánského, Petra Kousalíka a Rostislava Martynka vedl po první třetině 3:0.

Sešívané nastartoval kuriózní gól Jakuba Sklenáře. Ten využil hrubé chyby Pavla Francouze, který si zřejmě myslel, že se bude vylučovat a odjel na střídačku. Útočník Pražanů tak ze středního pásma skóroval do prázdné branky.

Ve třetí třetině navýšil domácí vedení opět na tři branky Michal Trávníček, takže zásah Bednáře z poslední minuty jen upravil konečný výsledek na 4:2.

Zlínští hokejisté bleskově reagovali na brzkou trefu libereckého Petra Vampoly a díky gólům Matějíčka s Řezníčkem šli v osmé minutě do vedení 2:1. Bílí Tygři přesto na Valašsku vyhráli. Ještě do přestávky vyrovnal Jakub Valský a v prostředním dějství rozhodli Tomáš Urban a Jaroslav Vlach. Domácí Ondřej Veselý v závěru už pouze snížil na 3:4.

Vary opět vyhrály venku

Kometu Brno poslal do vedení nad Karlovými Vary 11 sekund před koncem první třetiny. Po chybě obrany Energie se prosadil Vojtěch Němec. Hosté ale ve druhé třetině vyrovnali gólem Davida Zuckera po důrazném napadání v útočném pásmu.

Ve třetí třetině Karlovarští dokonali obrat. Micka jim kuriózním gólem o brankáře Čiliaka získal vedení, na 1:3 zvýšil ranou od modré čáry Michal Vachovec. Kometa už pouze snížila brankou Jakuba Svobody.

V souboji dvou posledních týmů vyhrálo Kladno v Chomutově. Hosty dostal do vedení v úvodu Sacha Treille, domácí se ovšem nevzdali a deset minut před koncem zápasu srovnal Luboš Bartečko.

O vítězství Kladna rozhodly dlouhé samostatné nájezdy. Jelo se pět sérií a prosadil se jediný střelec. Byl jím kladenský Jan Rudovský, který připsal svému týmu druhý bod.

39. kolo hokejové extraligy:

HC ČSOB Pojišťovna Pardubice - HC Sparta Praha 2:6 (0:3, 1:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 34. P. Sýkora (Somík), 47. P. Sýkora - 2. Pech (Kumstát), 8. Buchtele (Pech, Kumstát), 9. J. Hlinka (T. Rachůnek), 31. Krejčík (Buchtele, Kumstát), 43. P. Ton (T. Rachůnek, J. Hlinka), 48. Sičák (P. Ton). Rozhodčí: R. Čech, Šindler - Barvíř, Blümel. Vyloučení: 15:14, navíc T. Zohorna, Vašíček, Píša - Švrček, Krejčík, Forman všichni 10 min. Využití: 1:2. Diváci: 9032.

HC Kometa Brno - HC Energie Karlovy Vary 2:3 (1:0, 0:1, 1:2)
Branky a nahrávky: 20. V. Němec (Jan Káňa II), 60. Jakub Svoboda (Jan Káňa II) - 28. Zucker (J. Kverka ml.), 45. Micka (Dresler), 49. Vachovec (Micka). Rozhodčí: Husička, Mikula - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 4:6, navíc Balán (K. Vary) 10 min. Bez využití. V oslabení: 0:1. Diváci: 7015.

Mountfield Hradec Králové - HC Škoda Plzeň 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 16. Šimánek (Kudrna, Frühauf), 29. L. Květoň (Ptáček, Marha), 53. Knotek (Pospíšil, Škoda). Rozhodčí: Fraňo, Pavlovič - Hejl, Kajínek. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:0. Diváci: 5117.

Piráti Chomutov - Rytíři Kladno 1:2 po sam. náj. (0:1, 0:0, 1:0 - 0:0)
Branka a nahrávky: 51. Bartečko (D. Hruška, Bomersback) - 7. S. Treille (Patera, T. Kaberle), rozhodující nájezd Rudovský. Rozhodčí: Polák, Wagner - Brejcha, Suchánek. Vyloučení: 7:6, navíc Hřebejk, Lojek - S. Treille všichni 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 3418.

PSG Zlín - Bílí Tygři Liberec 3:4 (2:2, 0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 6. Matějíček (F. Čech), 8. Řezníček (Čajánek), 59. O. Veselý (Čajánek, F. Čech) - 5. Vampola, 17. Valský (Urban, Čakajík), 22. Urban (Vitásek, Bulík), 36. J. Vlach (Urban, Vampola). Rozhodčí: Hribik, Šír - Bryška, Štofa. Vyloučení: 9:11. Využití: 3:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3984.

HC Vítkovice Steel - HC Oceláři Třinec 6:3 (2:1, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 6. Kolouch (E. Němec, Kudělka), 6. Šedivý (Burger), 36. Szturc (Kucsera, Stehlík), 47. Húževka (Burger, Šedivý), 49. Húževka (Barinka, Burger), 60. Roman - 8. Orsava (Bonk), 28. Orsava (Foltýn, Bonk), 39. Roth (Martin Růžička, Bonk). Rozhodčí: Minář, Horák - Charvát, Frodl. Vyloučení: 5:5. Využití: 1:2. Diváci: 9655.

HC Verva Litvínov - HC Slavia Praha 4:2 (3:0, 0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 10. Jánský (Ručinský, Piroš), 12. Kousalík (Chaloupka, Lukeš), 16. Martynek (Trávníček, Jurčík), 44. Trávníček (Jurčík) - 25. Sklenář (Tomica), 60. Bednář (Krenželok, Kadlec). Rozhodčí: Pešina, Hradil - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. Diváci: 5124.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít