Vítkovičtí předvedli neskutečný obrat, snížit sérii dokázalo také Kladno

Senzační obrat se podařil hokejistům Vítkovic. Ve třetím utkání České pojišťovny play-off porazili PSG Zlín 4:3, přestože ještě na začátku poslední třetiny prohrávali o tři branky. Následné čtyři přesné trefy do zlínské branky však znamenaly totální zvrat v utkání. Klub z Ostravy tak snížil čtvrtfinálovou sérii na 1:2, stejně jako Kladno, které porazilo Slavii nejtěsnějším možným výsledkem, 1:0.

Utkání 39. kola hokejové extraligy HC Vítkovice Steel - Bílí Tygři Liberec 11. ledna v Ostravě. Hráči Vítkovic (zleva) Karol Sloboda, Ondřej Roman, Rudolf Huna a Vladimír Svačina se radují z gólu | Zdroj: ČTK

Když ve 40. minutě útočník Ondřej Veselý dovršil svůj hattrick, asi nikdo nepochyboval o dalším vítězství zlínských hokejistů. V tu chvíli vedlo PSG 3:0 a mířilo za třetí výhrou v sérii. Do poslední periody však nastoupil úplně jiný tým Vítkovic, který nejenže smazal gólovou ztrátu, ale dvě minuty před koncem dokonal obrat díky trefě Ondřeje Romana.

Byl to právě Roman, který ve 42. minutě načal obrat Ostravanů. Tento moment nakopl Vítkovice k mohutnému náporu a po brankách Húževky, Huny a znovu Romana byl obrat dokonán. Zlínskému celku nakonec hattrick Veselého nepomohl, a vítkovičtí tak mohou už v pátek celou sérii srovnat. Psychická výhoda bude skvělém obratu na jejich straně.

Kopřiva neodvrátil prohru Slavie

V utkání na kladenském stadionu rozhodla jediná branka o vítězství Rytířů. V souboji domácího týmu se Slavií dominovali brankáři. Především gólman Slavie Miroslav Kopřiva předvedl výborný výkon. Jenže ani jeho skvělé zákroky nepomohly Pražanům k vítězství. Jediný gól Kladna obstaral ve 48. minutě Jan Dalecký.

Čtvrtfinále Česká pojišťovna play-off hokejové Tipsport extraligy - 3. zápasy:

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 4:3 (0:1, 0:2, 4:0)

Branky a nahrávky: 42. Roman (Svačina, Voráček), 49. Húževka (Burger, Ujčík), 52. Huna (Svačina, Roman), 58. Roman (Svačina, Sloboda) - 12. Veselý (Čajánek), 22. Veselý (Honejsek, Čajánek), 40. Veselý (Čajánek). Rozhodčí: Šindler, Minář - Bryška, Tošenovjan. Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. V oslabení: 0:1. Diváci: 8166. Stav série: 1:2.

Rytíři Kladno - HC Slavia Praha 1:0 (0:0, 0:0, 1:0)

Branka a nahrávky: 48. Dalecký (M. Látal, Macholda). Rozhodčí: Hribik, Jeřábek - Bláha, Kostka. Vyloučení: 4:7. Bez využití. Diváci: 4118. Stav série: 1:2.

David Nyč Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít