Vladimír Růžička povede i extraligový Chomutov, smlouvu má na 10 let

Kouč hokejové reprezentace Vladimír Růžička bude trénovat i na klubové úrovni. Na deset let podepsal smlouvu s Chomutovem, který ve skončené sezoně znovu postoupil do extraligy. V klubu už působil jako konzultant.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Růžička dnes nominaci vybírá, před 30 lety o místo v týmu musel tvrdě bojovat | Foto: Filip Jandourek

„Majitelé klubu chtěli záruku koncepčnosti a kontinuity práce realizačního týmu, i proto přistoupili k podpisu takto nezvykle dlouhé smlouvy,“ vysvětlil Českému rozhlasu 10letý kontrakt Libor Kult z marketingového oddělení Pirátů.

51letý Vladimír Růžička tak bude v příští sezoně zřejmě působit u dvou týmů. Kromě Chomutova také v březnu podepsal novou roční smlouvu jako trenér národního týmu.

Už dříve ale trenér prohlásil, že chce trénovat i na klubové úrovni. „Chybí mi práce s mužstvem každý den. Piplat se s hokejem, tréninky, zápasy,“ svěřil se při podpisu smlouvu s reprezentací.

Piráty doposud trénoval Břetislav Kopřiva, který se přesouvá do pozice asistenta, pomáhat bude na střídačce také Jan Štastný.

Vladimír Růžička je trenérem dvojnásobných mistrů světa z let 2005 a 2010, v neděli skončeném šampionátu skončil tým pod jeho vedením čtvrtý. V letech 2003 a 2008 také dovedl k titulu pražskou Slavii.

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme