Vokoun vychytal třetí nulu v sezoně, Jágr s Voráčkem mírnili debakl

Český gólman Tomáš Vokoun vychytal svou třetí nulu v letošní sezoně, když 30 úspěšnými zásahy přispěl k vítězství Washingtonu nad Montrealem 3:0. Jaromír Jágr s Jakubem Voráčkem mírnili v dresu Philadelphie mírnili debakl Flyers, kteří prohráli s New Jersey 4:6. Dvě asistence v dresu vítězů zaznamenal Patrik Eliáš.

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun | Zdroj: Reuters

Vokoun byl po právu vyhlášen první hvězdou zápasu. O vítězství Washingtonu se zasloužili Dannis Wideman, který otevíral v první třetině skóre, Matt Hendricks a Alexander Sjomin, kteří pojistili výhru Capitals brankami v poslední třetině.

Philadelphia i s Jaromírem Jágrem a Jakubem Voráčkem v sestavě podlehla New Jersey 4:6. Oba čeští hráči se zapsali do listiny střelů, prohru svého týmu ale neodvrátili. U dvou gólů hostí asistoval útočník Patrik Eliáš. Všech šest branek přitom Devils nastříleli už do poloviny utkání.

U všech tří branek Nashvillu, který vyhrál 3:1 nad St. Louis, byl český útočník Martin Erat. Nejprve v první třetině otevřel gólem skóre, na další dvě pak přihrál Miku Fisherovi a Sergeji Kosticynovi.

Drama přineslo střetnutí hokejistů Pittsburghu a Bostonu. Penguins zvítězili na ledě obhájce Stanleyova poháru 2:1 a připsali si už devátou výhru z posledních deseti utkání.

NHL:

Colorado - Vancouver 2:3 po sam. nájezdech (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 10. D. Jones, 24. McClement - 4. Kesler, 60. Bieksa, rozhodující nájezd Raymond. Střely na branku: 46:29. Diváci: 17.024.

Ottawa - Toronto 0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Branky: 14. Kessel, 18. Phaneuf, 29. Bozak, 46. L. Schenn, 53. Franson. Střely na branku: 49:40. Diváci: 20.500.

NY Islanders - Buffalo 3:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:1, 0:1 - 0:0)
Branky: 2. a 18. Nielsen, 16. Bailey - 6. Gerbe, 39. D. Roy, 52. Gaustad, rozhodující nájezd Boyes. Střely na branku: 38:37. Diváci: 14.618.

Carolina - Los Angeles 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)
Branky: 36. Tlustý, 44. Skinner - 5. Kopitar. Střely na branku: 22:25. Diváci: 18.680.

Tampa Bay - Florida 6:3 (1:1, 4:2, 1:0)
Branky: 25., 36. a 60. St. Louis, 2. Thompson, 22. Lecavalier, 33. Stamkos - 4. Fleischmann, 28. Samuelsson, 40. Bergenheim. Střely na branku: 34:20. Diváci: 19.204.

Nashville - St. Louis 3:1 (2:0, 0:0, 1:1)
Branky: 7. Erat, 13. Fisher (Erat), 60. S. Kosticyn (Erat) - 45. Porter. Střely na branku: 37:43. Diváci: 17.113.

Dallas - Minnesota 2:1 po sam. nájezdech (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Branky: 36. Ribeiro, rozhodující nájezd Benn - 46. Brodziak. Střely na branku: 26:34. Diváci: 18.532.

Phoenix - San Jose 5:3 (0:0, 3:2, 2:1)
Branky: 30. a 49. Korpikoski, 25. Torres (Rozsíval), 40. Hanzal (Vrbata), 60. Vrbata (Hanzal) - 24. Couture, 33. McGinn, 60. Marleau. Střely na branku: 25:34. Diváci: 12.979.

Edmonton - Detroit 5:4 po sam. nájezdech (3:1, 0:0, 1:3 - 0:0)
Branky: 3. a 20. Gagner, 6. a 60. Eberle (na obě Hemský), rozhodující nájezd Nugent-Hopkins - 43. a 57. Bertuzzi, 20. Filppula, 46. Miller. Střely na branku: 32:39. Diváci: 16.839.

Tereza Jelínková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít