Vokoun vychytal Washingtonu v NHL druhou výhru v řadě

Hokejový brankář Tomáš Vokoun vychytal v duelu NHL výhru Washingtonu nad Buffalem 3:1. Český gólman si připsal 25 úspěšných zákroků, navíc přidal i jednu gólovou asistenci a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Martin Erat rozhodl gólem v samostatných nájezdech o výhře Nashvillu na ledě St. Louis 2:1.

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun

Hokejový brankář Washingtonu Capitals Tomáš Vokoun | Zdroj: Reuters

Vokoun byl strůjcem vítězství Capitals podruhé za sebou. O dva dny dříve rovněž inkasoval pouze jeden gól při výhře 4:1 nad New Yorkem Rangers. Washington navíc oplatil Buffalu porážku 2:4 z pondělního utkání, v němž inkasoval čtyři góly v první třetině.

Bod do kanadského bodování si připsal český gólman už ve 2. minutě u branky Alexandra Ovečkina. Asistenci si za vítěze připsal i obránce Roman Hamrlík.

Útočník Nashvillu Martin Erat skóroval v páté sérii samostatných nájezdů a byl jediným hráčem, který trestné střilení proměnil. Díky tomu Predators porazili St. Louise 2:1. V dalších zápasech vyhrála Ottawa nad Calgary 4:3 v prodloužení, Chicago zdolalo Detroit 3:2 a Florida prohrála s New Yorkem Rangers 1:4.

Statistika NHL:

Washington - Buffalo 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
Branky: 2. a 55. Ovečkin (na první Vokoun), 24. Bäckström (Hamrlík) - 36. Hecht. Tomáš Vokoun odchytal za Washington celý zápas, z 26 střel inkasoval 1 gól a úspěšnost zásahů měl 96,2 procenta. Střely na branku: 21:26. Diváci: 18.506

Ottawa - Calgary 4:3 v prodl. (0:3, 2:0, 1:0 - 1:0)
Branky: 24. Foligno, 33. Z. Smith, 45. Karlsson, 64. Alfredsson - 1. Bourque, 7. Glencross, 19. Butler. Střely na branku: 49:32. Diváci: 20.500

Chicago - Detroit 3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
Branky: 15. Toews z trest. střílení, 28. Marián Hossa, 42. Seabrook - 10. Abdelkader, 26. Bertuzzi. Střely na branku: 28:28. Diváci: 22.166

St. Louis - Nashville 1:2 po sam. nájezdech (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
Branky: 14. Oshie - 3. Halischuk, rozh. nájezd Erat. Střely na branku: 36:34. Diváci: 19.150

Florida - New York Rangers 1:4 (0:3, 1:1, 0:0)
Branky: 30. Bradley - 1. Hagelin, 6. B. Richards, 16. Del Zotto, 28. Dubinsky. Střely na branku: 28:25. Diváci: 20.238

Jakub Kanta Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít