Volno českým hokejistům skončilo, vrcholí příprava na mistrovství světa

Už za osm dní odletí česká hokejová reprezentace na mistrovství světa do Stockholmu. Národní tým se sešel v Brně, kde ho od čtvrtka do neděle čekají České hokejové hry. Výběr trenéra Aloise Hadamczika se postupně utká s Finskem, Švédskem a Ruskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Trenér Alois Hadamczik vedl 3. května ve Stockholmu první trénink reprezentace v dějišti hokejového mistrovství světa. | Zdroj: ČTK

Po dvoudenním volnu měla reprezentace sraz v Kajot Areně, kde začala závěrečná fáze přípravy. Na posledním turnaji Euro Hockey Tour naplno vypukne boj o konečnou nominaci pro šampionát opět pořádaný Švédskem a Finskem.

Češi si chtějí po porážkách se Slovenskem především spravit chuť. „Konsoliduje se nám tým, věřím, že budeme hrát lépe. Hlavně musíme hrát lépe střední pásmo a bránit,“ uvědomuje si útočník Michal Vondrka.

K týmu se znovu připojili útočníci Jiří Novotný, Lukáš Kašpar a Petr Tenkrát. Spolu s nimi také gólman Jakub Kovář. Pro sobotní duel v Bratislavě dostal volno, a tak si mohl od hokeje alespoň na pár chvil odpočinout.

Přehrát

00:00 / 00:00

Přípravu českých hokejistů na mistrovství světa sleduje Pavel Petr

„Jsme pohromadě dva měsíce, furt s těmi samými lidmi. Není to jako v klubu, kde se sejdeme jenom dopoledne na trénink a dvakrát nebo třikrát v týdnu na zápas,“ popisuje Kovář.

A navíc dodává: „Jsme spolu od rána do večera, čtyřikrát denně u jídla, jednou nebo dvakrát na zimáku na ledě. Je toho dost a člověk je rád za každý den volna, kdy může odjet domu a trošku vypnout.“

Na další volno hokejová reprezentace může zapomenout. Podobně jako finalisté play-off České pojišťovny. S týmem už je zlínský obránce Tomáš Linhart, zítra by měl poprvé trénovat plzeňský útočník Jan Kovář. Kvůli únavě a povinnostem odmítl účast na mistrovství světa Martin Straka.

Trenér Hadamczik ale ještě určité otazníky v sestavě má. „NHL ještě probíhá, nebudu teď dávat matematická čísla, protože si myslím, že to není vhodné ani nutné. Jsou tu hráči, kteří pojedou, a jsou tu hráči, kteří dostali šanci hrát za národní tým a získali další zkušenosti. Uvidíme, jaké hráče budeme mít možnost vzít z NHL.“

Do Českých hokejových her reprezentace vstoupí čtvrtečním zápasem s Finy. V sobotu se utká se Švédy a v neděli s ruským výběrem.

„Celou sezonu se na to těším, protože jsme objeli všechny turnaje, a myslím, že jsme uhráli dobré výsledky. A hráli jsme jenom jeden zápas doma. Strašně se těším, že budeme mít publikum v zádech a dostaneme od fanoušků extra bonus, který někdy pomůže k lepším výsledkům,“ konstatuje brankář Alexandr Salák.

Pavel Petr, Mirko Vasić Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme