Volno mezi zápasy NHL využívá Tomáš Hertl i k poznávání. Rád objevuju nové věci, přiznává

Více než osmdesát zápasů napříč Kanadou a Amerikou nemusí nutně znamenat, že hokejisté v NHL znají jen zimní stadiony, hotely a letadla. Třeba při sérii utkání na východě Spojených států bude mít útočník San Jose Tomáš Hertl trochu volna a ví, jak ho využít.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tomáš Hertl se raduje ze svého prvního gólu v novém ročníku NHL | Zdroj: Reuters

„Třeba v New Jersey máme dvakrát trénink a není zápas, tak jeden den se tam jede do New Yorku. Pak, když máme den volno přímo v New Yorku, někdo si třeba odpočine, někdo se jde projít, podívat se na třeba Time Square nebo na Pátou Avenue. Takže člověk toho celkem dost vidí, když je čas a není zrovna takový trip, kdy jsou mraky zápasů,“ těší Tomáše Hertla.

Z Kalifornie, kde tráví většinu času, je to pro něj příjemná změna. Navíc nebude muset tolik cestovat, letadlo se ho pár dní týkat nebude, stadiony New Jersey Devils a New Yorků Rangers a Islanders jsou v dojezdové vzdálenosti. Co ale může být trochu problém, to je časový posun.

Přehrát

00:00 / 00:00

Úočník San José Tomáš Hertl rád objevuje nové věci. Při sérii zápasů na druhém konci USA se snaží poznávat. Mluvil s ním František Kuna

„Určitě ten začátek je trochu nepříjemný, je to tři hodiny posun, ale zase je to hezké. Podíváte se i do města, takže mně to nějak nevadí,“ přiznává Hertl, že mnohými neoblíbené tripy po kluzištích soupeřů mu nedělají takové problémy.

Na druhou stranu, je mu jednadvacet, a až bude v NHL kroutit desátou sezonu a doma bude mít třeba i děti, je možné, že mluvit bude jinak. Zatím ale čas využívá naplno i na výjezdech na druhou stranu Ameriky.

„Já to mám rád, rád se procházím a objevuju nové věci, rád koukám. Takže s Tommym Wigelsem, i když kluci spíš leží a odpočívají, se jdeme třeba projít. Mě to nevadí, mám to rád,“ těší se Tomáš Hertl na sérii zápasů na ledě Devils, Rangers a Islanders.

Během toho bude kromě stadionů a hotelu trávit dost času i na ulicích Manhattanu.

František Kuna Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme