Voráček pomohl k výhře nad New Jersey, jediný gól poražených dal Havlát

Už svůj desátý gól v sezoně dal útočník Philadelphie Flyers Jakub Voráček. Střelou do prázdné branky korunoval vítězství nad New Jersey Devils 4:1 a v kanadském bodování soutěže je druhý. Branku poraženého týmu vstřelil Martin Havlát.

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se v NHL trefil ve třetím utkání v řadě

Útočník Philadelphie Jakub Voráček se v NHL trefil ve třetím utkání v řadě | Zdroj: Reuters

Devils po první třetině prohrávali 0:2, ve 34. minutě ale Martin Havlát tečoval přesilovkovou střelu Scotta Gomeze a svou třetí brankou v sezoně snížil na jednobrankový rozdíl, v soutěži se trefil téměř po měsíčním čekání.

V závěru zápasu ale naděje New Jersey utnul gólem v početní výhodě Wayne Simmonds a dvě a půl minuty před koncem dostal při power play soutěže puk před prázdnou branku Jakub Voráček a uzavřel skóre na 4:1.

První dva góly utkání Colorada s Winnipegem připravili Češi: Michael Frolík ve 22. minutě připravil pozici na úvodní gól Andrewa Ladda a Winnipeg vedl, o minutu a půl později ale Jan Hejda naservíroval puk před prázdnou branku vyrovnávajícímu Mattu Ducheneovi.

Hosté z Winnipegu se, i díky další Frolíkově asistenci a zákrokům Ondřeje Pavelce, dostali do vedení 3:1, domácí ale vyrovnali a rozhodly až samostatné nájezdy. Český gólman v brance Jets proti dvou střelcům Avalanche neuspěl a Colorado zvítězilo 4:3.

Výsledky NHL:
Boston - Chicago 2:3 (0:2, 1:1, 1:0)
Branky: 39. R. Smith, 53. Krug - 10. Dahlbeck, 19. B. Smith, 34. P. Kane. Střely na branku: 34:21. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Darling (Chicago), 2. Bergeron, 3. Lucic (oba Boston).

Buffalo - Calgary 4:3 (0:0, 2:2, 2:1)
Branky: 26. a 53. Moulson, 35. M. Foligno, 48. Girgensons - 32. Giordano (Hudler), 38. Jones, 43. Monahan. Střely na branku: 19:45. Diváci: 18.208. Hvězdy zápasu: 1. Ennis, 2. Moulson, 3. Girgensons (všichni Buffalo).

Philadelphia - New Jersey 4:1 (2:0, 0:1, 2:0)
Branky: 7. Couturier, 14. Read, 56. Simmonds, 58. Voráček - 34. Havlát. Střely na branku: 36:18. Diváci: 19.572. Hvězdy zápasu: 1. Read, 2. Couturier, 3. Simmonds (všichni Philadelphia).

Washington - Columbus 2:3 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 0:1)
Branky: 4. Fehr, 50. Brouwer - 16. a 65. N. Foligno, 51. Connauton. Střely na branku: 41:23. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Bobrovskij, 2. N. Foligno (oba Columbus), 3. Carlson (Washington).

Ottawa - Los Angeles 3:5 (0:0, 1:2, 2:3)
Branky: 15. Ryan, 42. Stone, 59. Cowen - 22. Greene, 30. Williams, 43. Kopitar, 45. Lewis, 60. Pearson. Střely na branku: 35:36. Diváci: 17.284. Hvězdy zápasu: 1. Quick (Los Angeles), 2. Ryan (Ottawa), 3. Muzzin (Los Angeles).

Tampa Bay - Carolina 2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Branky: 47. a 60. Kučerov - 53. Faulk. Střely na branku: 27:30. Diváci: 18.104. Hvězdy zápasu: 1. Nabokov, 2. Kučerov (oba Tampa Bay), 3. Ward (Carolina).

St. Louis - New York Islanders 6:3 (2:0, 0:2, 4:1)
Branky: 6. a 45. Steen, 15. Jackman, 56. Oshie, 58. Stastny, 59. Schwartz - 37. Tavares, 40. Grabovskij, 59. Okposo. Střely na branku: 18.028. Hvězdy zápasu: 1. Steen, 2. Jackman, 3. Oshie (všichni St. Louis).

Colorado - Winnipeg 4:3 po sam. nájezdech (0:0, 1:2, 2:1 - 0:0)
Branky: 24. Duchene (Hejda), 53. Iginla, 58. O'Reilly, rozhodující sam. nájezd MacKinnon - 22. Ladd (Frolík), 35. Postma, 45. Scheifele (Frolík). Střely na branku: 26:33. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval tři branky z 26 střel a úspěšnost zásahů měl 88,46 procenta. Diváci: 14.300. Hvězdy zápasu: 1. Pickard (Colorado), 2. Scheifele (Winnipeg), 3. Tanguay (Colorado).

Arizona - Nashville 1:5 (1:3, 0:0, 0:2)
Branky: 5. Vermette - 7. Fisher, 12. Neal, 19. Ellis, 43. Järnkrok, 48. Jokinen. Střely na branku: 32:38. Diváci: 10.194. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. Rinne, 3. Fisher (všichni Nashville).

San Jose - Minnesota 2:1 (0:0, 1:0, 1:1)
Branky: 35. Burns, 42. Pavelski - 42. Folin. Střely na branku: 30:19. Diváci: 17.097. Hvězdy zápasu: 1. Thornton, 2. Pavelski, 3. Burns (všichni San Jose).

Vojtěch Man Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít