Voráček rozhodl v NHL o výhře Philadelphie, Tlustý druhou hvězdou

Hokejový útočník Jakub Voráček rozhodl v NHL o výhře Philadelphie. „Letci“ porazili po gólu nejproduktivnějšího hráče zámořské soutěže Washington 3:2 v prodloužení. Dva body si ve čtvrtečním programu připsal Jiří Tlustý, který pomohl brankou a asistencí Carolině k výhře 5:2 nad Buffalem.

Jakub Voráček (vpravo) slaví se svými spoluhráči z Philadelphie vítězný gól proti Washingtonu | Zdroj: ČTK

Voráček zápas rozhodl v čase 61:28, kdy gólmana Capitals Holtbyho prostřelil v početní převaze z pozice falešného obránce.

Pětadvacetiletý křídelník je díky 16. trefě společně s Radimem Vrbatou nejlepším českým střelcem a v tabulce produktivity NHL vede o dva body před Tylerem Seguinem z Dallasu.

Tlustý odstartoval gólovou smršť Caroliny, která ve druhé třetině během 79 vteřin odskočila z 1:1 na 4:1. Šestadvacetiletý forvard se mezi střelce zapsal poté, co ve 34. minutě zakončil úspěšnou kombinaci v přesilovce pěti proti třem. Devět minut před koncem pak Tlustý asistoval u poslední branky zápasu a byl vyhlášen druhou hvězdou večera.

Po dvou výhrách v řadě museli skousnout další porážku „Ďáblové“ z New Jersey s českou kolonií na ledě Bostonu. K hladké výhře Bruins 3:0 přispěl jednou asistencí David Krejčí, který nastoupil v útočné formaci po boku Davida Pastrňáka.

Potřetí v řadě se do branky Winnipegu postavil Ondřej Pavelec a potřetí dostal čtyři góly, po kterých Jets prohráli na ledě Arizony 1:4. Český gólman ale na gólech vinu nenese, všechny totiž padly z předbrankového prostoru.

NHL:

Boston - New Jersey 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 19. a 60. Lucic (na první Krejčí), 29. Söderberg. Střely na branku: 43:14. Diváci: 17.565. Hvězdy zápasu: 1. Söderberg, 2. Lucic, 3. Svedberg (všichni Boston).

Philadelphia - Washington 3:2 v prodl. (1:1, 0:0, 1:1 - 1:0)
Branky: 10. Couturier, 45. Umberger, 62. Voráček - 4. Ovečkin, 44. Alzner. Střely na branku: 33:28. Diváci: 19.703. Hvězdy zápasu: 1. Couturier (Philadelphia), 2. Ovečkin (Washington), 3. Schultz (Philadelphia).

Carolina - Buffalo 5:2 (0:0, 4:1, 1:1)
Branky: 25. Skinner, 34. Tlustý, 35. E. Staal, 36. Rask, 51. Nash (Tlustý) - 26. a 49. Varone. Střely na branku: 31:20. Diváci: 9.781. Hvězdy zápasu: 1. Faulk, 2. Tlustý, 3. E. Staal (všichni Carolina).

St. Louis - San Jose 7:2 (3:1, 2:1, 2:0)
Branky: 11. Steen, 16. Bouwmeester, 20. Stastny, 29. Lehterä, 34. Oshie, 50. Berglund, 52. Backes - 19. Couture, 21. Karlsson. Střely na branku: 28:26. Diváci: 19.220. Hvězdy zápasu: 1. Schwarz, 2. Oshie, 3. Stastny (všichni St. Louis).

Nashville - Dallas 3:2 v prodl. (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Branky: 16. a 61. Weber, 37. Salomäki - 33. Spezza, 40. Daley. Střely na branku: 24:20. Diváci: 17.113. Hvězdy zápasu: 1. Weber, 2. Salomäki, 3. Josi (všichni Nashville).

Minnesota - Chicago 2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
Branky: 22. Zucker, 55. Pominville - 47. a 59. Bickell, 6. Sharp, 17. P. Kane. Střely na branku: 44:20. Diváci: 19.060. Hvězdy zápasu: 1. Crawford (Chicago), 2. Zucker, 3. Pominville (oba Minnesota).

Colorado - Ottawa 5:2 (2:0, 1:1, 2:1)
Branky: 9. a 41. Iginla, 18. Stuart (Hejda), 24. Johnson, 43. Briere - 24. Stone, 42. Ryan. Střely na branku: 21:38. Diváci: 14.697. Hvězdy zápasu: 1. Iginla, 2. Varlamov, 3. Tanguay (všichni Colorado).

Arizona - Winnipeg 4:1 (2:0, 1:0, 1:1)
Branky: 2. a 49. Boedker, 4. Ekman-Larsson, 36. Doan - 47. Perreault. Střely na branku: 30:35. Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg celé utkání, inkasoval čtyři branky z 30 střel a úspěšnost zásahů měl 86,67 procenta. Diváci: 11.390. Hvězdy zápasu: 1. Boedker, 2. Doan, 3. Smith (všichni Arizona).

Vancouver - Florida 1:3 (1:1, 0:2, 0:0)
Branky: 4. D. Sedin - 10. a 37. Huberdeau, 28. Barkov. Střely na branku: 33:31. Diváci: 18.799. Hvězdy zápasu: 1. Luongo, 2. Huberdeau (Florida), 3. Miller (Vancouver).

Los Angeles - NY Rangers 3:4 (2:1, 0:3, 1:0)
Branky: 6. a 56. Williams, 5. Pearson - 11. Boyle, 23. Klein, 23. Stempniak, 29. St. Louis. Střely na branku: 31:26. Diváci: 18.230. Hvězdy zápasu: 1. Boyle, 2. Brassard (oba NY Rangers), 3. Martinez (Los Angeles).

Petr Hašek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít