Voráček s Gudasem pomohli Flyers k výhře. Hanzalův gól Arizoně nestačil

Spoluhráči z Philadelphie Radko Gudas a Jakub Voráček si odnesli ze zápasu Philadelphie s Washingtonem po bodu za asistenci, Voráček se navíc prosadil i v samostatných nájezdech. Arizona prohrála s Edmontonem 2:3. Na oba góly Kojotů přihrával Radim Vrbata, na první Martinu Hanzalovi.

Jakub Voráček a Steve Mason po další výhře Flyers

Jakub Voráček a Steve Mason po další výhře Flyers | Zdroj: Reuters

Philadelphia musela v souboji s Washingtonem dvakrát srovnávat náskok Capitals. Poprvé se to povedlo díky české spolupráci na modré čáře. Jakub Voráček nabil Radku Gudasovi a jeho střelu obratným manévrem okolo branky zakončil Michael Raffl.

Na další vedoucí gól týmu z hlavního města odpověděl Claude Giroux a zápas došel až do samostatných nájezdů. Tam čaroval gólman Steve Mason, který zneškodnil tři ze čtyř pokusů. Voráček ve třetí sérii zajistil pokračování rozstřelu, který o chvíli později rozhodl Wayne Simmonds.

Edmonton porazil Arizonu v základní hrací době poprvé od roku 2011. Nezabránila tomu ani snaha české dvojice Radim Vrbata Martin Hanzal v dresu Kojotů.

Olejáři ve třetí minutě druhé třetiny vedli už 3:0, až pak začala Arizona náskok stahovat. Přesilovkovou bombu Radima Vrbaty tečoval do sítě Martin Hanzal, který se ve třetí části hry i popral. Coyotes v obrovském závěrečném tlaku pouze snížili, Ekmanu-Larssonovi opět připravil pozici Vrbata.